Zapraszamy do Klockowni!
UD

Sprzedawcy bajek w WTL

Wrocławski Teatr Lalek
🗺 mapa
📅 sobota 01.06.2024 do niedziela 02.06.2024
Sprzedawcy bajek w WTL
Sztuka napisana przez Marię Wojtyszko to pozornie klasyczna bajka. Jest w niej smok, królewna i książę pretendujący do jej ręki… a także rodzeństwo z piekła rodem: Ariel i Aurelia, wędrowni komedianci – tytułowi sprzedawcy bajek – których pojawienie się na dworze doprowadza do serii katastrof.

W wyniku splotu przypadków komedianci zaczynają grać komedię nie w teatrze, a w prawdziwym życiu: Aurelia wciela się w księcia Zbigniewa, a jej brat Ariel w księżniczkę Zefirynę. Ich drogi krzyżują się z losami księcia Dacjana i jego sługi, którzy w wyniku intrygi zamienili się rolami. Cała czwórka ląduje w pałacu króla Cecyliana, którego największym zmartwieniem jest dorastająca córka. Królowi doradza nadworny wróżbita, a nad wszystkim unosi się groźba ataku smoka…

SPRZEDAWCY BAJEK to komedia familijna, w której i dzieci, i dorośli znajdą coś dla siebie. Spektakl czerpie z tradycji commedii dell’arte: pełno w nim pomyłek, przebieranek i zamian tożsamości. Na głębszym poziomie zadaje jednak pytanie o miejsce bohaterów w porządku społecznym i o to, kto komu w rzeczywistości „sprzedaje bajki”…

Już 6 czerwca premiera spektaklu SPRZEDAWCY BAJEK w reżyserii Jakuba Krofty na podstawie tekstu Marii Wojtyszko, która zainaguruje 7.Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci.
A tych którzy nie chcą czekać tak długo, zapraszamy na pokazy przedpremierowe od 1 do 5 czerwca.

SPRZEDAWCY BAJEK | 7+
Premiera 6.06.2024 na otwarcie 7. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci
Pokazy przedpremierowe: 1-5.06,
Bilety: https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

Tekst: Maria Wojtyszko
Reżyseria: Jakub Krofta
Scenografia i kostiumy: Matylda Kotlińska
Choreografia: Milena Czarnik
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Video: Jakub Lech
Światła: Damian Pawella
Obsada: Krzysztof Grębski, Natalia Herman (AST), Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Konrad Kujawski, Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka, Piotr Starczak, Mateusz Zilbert (AST)

1 czerwca, godz. 15.00
2 czerwca, godz. 15.00

516 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent