Spotkanie ze Św. Mikołajem – pobyt edukacyjny

Kopalnia Soli Bochnia mapa

poniedziałek 22.11.2021 do czwartek 30.12.2021

Spotkanie ze Św. Mikołajem - pobyt edukacyjny

Czy w Kopalni Soli Bochnia można spotkać Mikołaja? Okazuje się, że tak!

Z początkiem grudnia Mikołaj odwiedza zabytkowe solne wyrobiska ukryte 250 metrów pod ziemią, aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry, który bezinteresownie pomagał tym, którzy byli w potrzebie.

Tym razem to Mikołaj zwraca się o pomoc do dzieci. W trakcie zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce zagubił on, worek na prezenty, i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot i dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem.

PK__9843

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” – spotkaniem z tradycją

Zapoznając dzieci z tradycjami, warto zadbać nie tylko o wzbogacenie ich wiedzy, ale też o rozwój społeczno-emocjonalny, a taką ciekawą naukę zwieńczyć przyjemną zabawą w niepowtarzalnym klimacie. Spotkania dzieci z tradycją to z jednej strony lekcja historii i faktów, z drugiej natomiast możliwość poznania pewnych wartości i idei, które za tymi tradycjami stoją. Dopełnieniem tego jest doświadczanie tradycji poprzez własne działania i aktywność — poprzez zabawę, ale też tworzenie z innymi relacji, które wynikają z jej obchodów.

PK__9803

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”, jako spotkanie dzieci z tradycją zorganizowane jest w taki właśnie sposób, by mogły one poznać ją ze wszystkich tych stron.

Scenariusz pobytu edukacyjnego „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” został opracowany w taki sposób, aby zaproponować interaktywną formę zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb, dzieci z zerówki i klas I – III.

mikołaj

Program edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” dostępny jest  czasowo w okresie od 22 listopada do 30 grudnia 2021 r. Oferta dostępna wyłącznie dla grup zorganizowanych min. 15 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.Czas trwania programu edukacyjnego wynosi 4 godz.

Rezerwacje i informacje : Kopalnia Soli Bochnia sp. zo.o.

Biuro Obsługi klienta tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54, biuro@kopalnia-bochnia.pl

Szczegóły oferty: https://bit.ly/3zOthT5

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook