Miejsce wydarzenia: Centrum Edukacji, pl. J. III Sobieskiego 2

Data wydarzenia: sobota 08.12.2018

Wstęp: 10 zł

Spotkanie ze skarbnikiem – warsztaty dla dzieci. Bytom

Skarbnik jest strażnikiem skarbów. Skarbnik jest opiekunem kopalni. Skarbnik jest gwarantem bezpieczeństwa górników, pracujących pod ziemią. Pomaga, obdarowuje, ostrzega, ale potrafi się też nieźle zdenerwować. O cieniach i blaskach współpracy ze skarbnikiem opowiemy najmłodszym podczas grudniowych warsztatów, nie tylko zapoznając ich z legendami i historiami związanymi ze spotkaniami z tą przedziwną, zmiennokształtną i często humorzastą istotą, ale także wykonując wspólnie lampiony, dzięki którym z pewnością odnajdziemy go pośród kopalnianych chodników, jeśli kiedykolwiek przyszłoby nam tam trafić.

data: 8 grudnia 2018 (sobota), godz. 12.30
miejsce: Centrum Edukacji, pl. J. III Sobieskiego 2
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
wstęp: 10 zł
zapisy na zajęcia: 32 281 82 94, w. 127

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.