Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną Kujawska Brać Szlachecka”

czwartek 03.07.2014

Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną Kujawska Brać Szlachecka”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza dzieci, młodzież i rodziny z dziećmi na bezpłatne spotkanie z udziałem grupy rekonstrukcyjnej „Kujawska Brać Szlachecka”. Spotkania będą miały charakter warsztatów w formie żywych lekcji historii, które mają na celu przybliżenie kultury szlacheckiej, sarmackiej, życia i obyczajów żywych w wieku XVII.

3.07.2014,
godz. 10.30

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprasza na spotkanie z grupą rekonstrukcyjną „Kujawska Brać Szlachecka"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza dzieci, młodzież i rodziny z dziećmi na bezpłatne spotkanie z udziałem grupy rekonstrukcyjnej „Kujawska Brać Szlachecka", które odbędą się w dniu 3.07.2014 r. w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi w budynku znajdującym się przy ul. Gdańskiej 13.

Program:
W dniu 3 lipca w naszym Muzeum spotkania odbędą się trzykrotnie, wobec tego osoby zainteresowane udziałem w nich zapraszamy w następujących godzinach:
I warsztaty – godz. 10.30
II warsztaty – godz. 11.45
III warsztaty – godz. 13.00

Spotkania będą miały charakter warsztatów w formie żywych lekcji historii, które mają na celu przybliżenie kultury szlacheckiej, sarmackiej, życia i obyczajów żywych w wieku XVII. W czasie warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z wytworami kultury materialnej, a nad to poznać mity, jakie wokół Sarmacji wyrosły. Prezentacja realizowana przez Kujawską Brać Szlachecką przybliży nam kulturę szlachecką, ubiór i uzbrojenie. Mamy przewidziane poszczególne punkty tych warsztatów, takie jak:
– prezentacja strojów
– prezentacja uzbrojenia ochronnego różnych rodzajów wojsk- husarz, rajtar, pancerny
– pokaz obchodzenia się z bronią białą, drzewcową, palną
– pokazowy pojedynek
– scenka fabularna

W niektórych elementach pokazów aktywnie będzie uczestniczyć także młodzież. Dzieci będą mogły również dotknąć, a nawet przymierzyć elementy uzbrojenia polskiego szlachcica.

W przypadku chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu również prosimy o kontakt w celu zgłoszenia swojego uczestnictwa, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku trudności z dodzwonieniem się do Muzeum w tej sprawie możliwy jest również kontakt z organizatorem tego całego zamieszania pod numerem: 515-794-952. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Muzeum w budynkach przy ulicy Gdańskiej 13 i w Oddziale Martyrologii Radogoszcz przy ulicy Zgierskiej 147 w Łodzi przechowuje ponad 45 tys. różnego rodzaju eksponatów związanych z dziejami Łodzi, regionu łódzkiego, Polski, z losami …

Więcej

Adres:

ul. Gdańska 13
90-706 Łódź


Kontakt:

42 632 71 12
edukacja@muzeumtradycji.pl
http://www.muzeumtradycji.pl
facebook

Zobacz także