Spotkanie przyrodnicze: Mało słone – opowieść o najmniej słonym morzu świata

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
📅 piątek 25.08.2023
Spotkanie przyrodnicze: Mało słone – opowieść o najmniej słonym morzu świata
Uwaga! Spotkanie odbędzie się zamiast planowanego w tym dniu seansu filmowego.
A K C J A L E T N I A „Naturalnie z kulturą”
Wakacyjny temat dla całych rodzin.

Bałtyk jest najmłodszym i najmniej słonym morzem świata. To istotnie wpływa na jego różnorodność przyrodniczą, znacznie niższą niż w sąsiednim Morzu Północnym. Czy to znaczy, że w naszym morzu nie ma nic interesującego? Wręcz przeciwnie, żyjące tu organizmy rosną mniejsze niż w pełnosłonych akwenach, ale dają sobie radę. W ciągu zaledwie czterech tysięcy lat wykształciły się nowe formy życia – podgatunki, a nawet nowe gatunki, przystosowane do życia w niezbyt słonym morzu. Znajdziemy tu rozgwiazdy i krewetki, gąbki i osłonice – niewielkie osiadłe strunowce, a więc naszych krewnych, a nawet ryby, u których to samce pływają w ciąży!

Prowadzenie: Konrad Malec/Kultura i Natura
Miejsce: sala widowiskowa MOK Józefów

Program dofinansowany w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na rok 2023.

Dziękujemy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie