Spotkania z muzyką dla dzieci na 22 Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja

Studio koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego mapa

czwartek 16.05.2019 do niedziela 19.05.2019

Spotkania z muzyką dla dzieci na 22 Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja

W dniach 16-19 maja odbędzie się 22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Po raz pierwszy w historii imprezy zaplanowano spotkania z muzyką ludową oraz warsztaty reporterskie dla najmłodszych słuchaczy.

Studio koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a dokładnie foyer i Studio nagraniowe S-3, pełne będzie atrakcji, które radiowe centrum kultury ludowej przygotowało wspólnie z polskim radiem dzieciom. Na zajęcia dla dzieci wstęp jest wolny.

W piątek 17 maja i sobotę 18 maja w godz. 16.00-17.00 dziennikarz radiowego centrum kultury ludowej, etnomuzykolog, instrumentalista i kompozytor Piotr Dorosz opowie najmłodszym o tradycyjnych instrumentach, dawnej wiejskiej muzyce i codziennym życiu na wsi.

Dzieci zapoznają się z harmonią pedałową, fujarkami, dwojnicą, ligawkami, kukułką huculską, glinianymi ptaszkami, a nawet Indiańskimi instrumentami perkusyjnymi. Będzie też okazja nauczyć się oberka i polki. A po tych wszystkich wrażeniach, dla odpoczynku, nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Zisch przeczyta maluchom ludowe baśnie z polski i ze świata.

W piątek, między godz. 18.30 a 19.30, w Studiu S-3 na młodych Słuchaczy czekać będą legendarni muzycy góralscy – Józef Broda Official i Krzysztof Trebunia-Tutka. Przybliżą oni tajniki muzyki beskidzkiej i podhalańskiej, przedstawią unikalne, góralskie instrumenty muzyczne, opowiedzą wciągające historie o świecie gór oraz zaproszą do wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni.

Z kolei Julia Rozbiecka – niestrudzona reporterka Polskiego Radia Dzieciom – poprowadzi warsztaty radiowe „Uczymy się słuchać”. W piątek 17 maja i sobotę 18 maja od godz. 16.00 dzieci będą mogły się przekonać, czy to łatwo być radiowym reporterem. Dostaną słuchawki na uszy i mikrofon do ręki. I – jeśli zechcą – same będą mogły nagrać wszystko, co dzieje się dookoła. Najmłodsi dowiedzą się też jak nagrywać i jak słuchać, żeby z dźwięku ułożyć ciekawe historie.

Oczywiście udział w warsztatach i zabawach mogą wziąć także rodzice. Jedną z atrakcji będzie też festiwalowa fotobudka, a zdjęcie to idealna pamiątka i dla małych, i dla dużych.

***

Festiwalowe koncerty transmitowane będą na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz na festiwalowym facebooku
https://www.facebook.Com/festiwalnowatradycja/ i stronie internetowej
https://nowatradycja.Polskieradio.Pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także