Spotkania Sąsiedzkie z IKEA na start nowego katalogu

Park Kurdwanów
📅 sobota 03.09.2016
Spotkania Sąsiedzkie
Dobrze mieć sąsiada – przekonuje IKEA i organizuje w Krakowie pikniki, podczas których będzie można lepiej poznać mieszkańców dzielnicy. „Spotkania Sąsiedzkie” inaugurują wprowadzenie nowego katalogu IKEA 2017. Odbędą się one 27 sierpnia w Parku Krowoderskim i 3 września w Parku Kurdwanów.

W tegorocznej odsłonie katalogu IKEA zaprezentowano rozwiązania wyposażenia domu, które inspirują do bycia sobą i porzucenia codziennej presji oczekiwań. IKEA namawia, aby żyć po swojemu, realizować swoje pragnienia, cieszyć się bliskością i zwykłym codziennym życiem. Sporo część katalogu poświęcana jest kuchni, miejscu, które zachęca do tego, aby pokazać swoje prawdziwe „ja”, nie trzymać się kurczowo przepisów, dostrzec urok niepasujących do siebie krzeseł, zjeść czasem kolację na podłodze.

– Katalog IKEA 2017 jest odzwierciedleniem zmieniającego się życia. W dzisiejszym, zabieganym świecie wiele osób na co dzień odczuwa rosnącą presję i zamiast podążać własną ścieżką, żyje tak, by spełniać oczekiwania innych. IKEA wychodzi im naprzeciw – chcemy, by mniej przejmowali się tym, co pomyślą inni i skupili się na swoich pragnieniach. By spojrzeli na swoje domy z innej perspektywy i skorzystali z naszej wiedzy i doświadczenia, by dzięki temu ich życie w domu stało się lepsze, bardziej komfortowe i piękniejsze – ale na ich własny sposób – podkreśla Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA Retail w Polsce.

„Spotkania Sąsiedzkie”, czyli dobrze mieć sąsiada

Codzienność po swojemu, to przede wszystkim zaprzyjaźnienie się z tym, co nam bliskie
i w pełni nasze. Wykorzystujmy więc meble tak, by sprawiały nam radość, bawimy się przepisami kulinarnymi, przełamujmy stereotypy i… ciszę w windzie
z sąsiadem. IKEA przekonuje, że dobrze mieć sąsiadów, a jeszcze lepiej zapoznać się z nimi. By do tego zachęcić, zaprasza na cykl „Spotkań Sąsiedzkich”. Celem inicjatywy jest integracja lokalnej społeczności oraz odbudowa tradycji dobrych relacji sąsiedzkich. To okazja do lepszego poznania mieszkańców swojej dzielnicy i wymiany doświadczeń. W Krakowie pikniki odbędą się w Parku Krowoderskim (27 sierpnia) oraz w Parku Kurdwanów (3 września), w godz. 9:00 – 16:00. Przygotowane zostaną specjalne stanowiska kuchenne, wyposażone m.in. w noże i deski do krojenia. Będzie można więc przynieść własne produkty i wspólnie z sąsiadami przygotować śniadanie. Bardziej leniwi mogą poczęstować się przyrządzanymi na miejscu naleśnikami lub zamówić śniadaniowe menu w food trucku. Do dyspozycji będą też bezpłatne jabłka i woda w karafkach. Integrację z sąsiadami z pewnością ułatwią gry planszowe i ruchowe, dostępne w bezpłatnej wypożyczalni.

Dystrybucja katalogu IKEA 2017 rozpoczęła się 22 sierpnia i potrwa do 11 września. Do mieszkańców Małopolski trafi 599 000 egzemplarzy, a w całej Polsce rozdystrybuowanych zostanie 5,229 mln. Katalog IKEA to największa na świecie drukowana publikacja oznaczona certyfikatem FSC™, potwierdzającym pochodzenie drewna ze zrównoważonych źródeł.

Więcej informacji o „Spotkaniach Sąsiedzkich”: www.spotkania-sasiedzkie.pl

Fakty i liczby na temat Katalogu IKEA 2017

Wersja drukowana

• Liczba stron katalogu: 324 + 4 strony okładki
  • Liczba drukowanych egzemplarzy: 211 000 000
  • Liczba języków: 32 (33 w wersji cyfrowej)
  • Liczba drukowanych wersji: 70
  • Liczba katalogów dystrybuowanych w Polsce w okresie 22.08 – 11.09 – prawie 6  mln sztuk w tym: 5,229 mln egzemplarzy dystrybuowanych w miastach,
    w których znajduje się sklep IKEA oraz 537 tys. egzemplarzy dystrybuowanych
    w sklepach IKEA w Polsce

Wersja cyfrowa

• Liczba wersji stron www i aplikacji: 69

3 różne układy katalogu dla 3 rodzajów mediów (desktop, telefon i TV).