Spotkania Rodzinne w Uzarzewie – Wielkanocne opowieści

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie ul. Akacjowa 12 62–006 Kobylnica mapa

sobota 12.03.2016

bilet rodzinny za 20 zł

Spotkania Rodzinne w Uzarzewie – Wielkanocne opowieści

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie przygotowało dla dzieci i rodziców bardzo ciekawą ofertę. Do wspólnej zabawy i twórczego działania zapraszamy w sobotę 12 marca 2016 r., o godz. 11. Porozmawiamy o wielkanocnych zwyczajach związanych z malowaniem pisanek i robieniem palm, o tradycji święcenia pokarmów, o śmigusie-dyngusie czyli lanym poniedziałku oraz o wielkanocnym zającu przynoszącym dzieciom słodycze.

Opowiemy o starych zwyczajach związanych z powitaniem wiosny czyli topieniu Marzanny i chodzeniu z gaikiem. Pokażemy co zgodnie z wielkanocną tradycją znajduje się na świątecznym stole. Z barwionych jaj zrobimy piękną pisankę albo wielkanocną palmę z kolorowych kwiatów, a może wspólnie wykonamy ozdobę do wielkanocnego koszyka w kształcie kurczaka ?

Spotkania Rodzinne w naszym Muzeum to zajęcia interaktywne, które łączą w sobie twórcze działania, wspólną zabawą oraz poznawanie muzealnej ekspozycji, na której można zobaczyć zwierzęta z prawie całego świata. Aby wziąć udział w spotkaniach wystarczy tylko wykupić bilet rodzinny za 20 zł dla maksymalnie czterech członków rodziny.

 

Zajęcia realizujemy przy zgłoszeniu minimum dwóch rodzin.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerami telefonów: 503 173 980 lub 61 81 81 211.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Spotkania Rodzinne w Uzarzewie – Wielkanocne opowieści

Muzeum Środowiska Przyrodniczego i Łowiectwa Wielkopolskiego w Uzarzewie

Zgromadzone tu eksponaty przyrodnicze, trofea i akcesoria myśliwskie oraz dzieła sztuki obrazują różnorodność fauny wielkopolskiej oraz bogate na tym terenie tradycje łowieckie. Początek ekspozycji ilustruje pradzieje łowiectwa. Można tu obejrzeć m.in. kości zwierząt wymarłych lub …

Więcej