Spotkania rodzinne w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy, plac Jana Pawła II, Pruszków mapa

sobota 26.11.2016

plakat-na-apotkania-poartefaktowe

Podczas spotkania – poprzez stanowiska warsztatowe, wielkoformatową grę o Imperium Rzymskim i Barbaricum oraz zajęcia plastyczne – dzieci i dorośli będą mieli możliwość poznania starożytnej spuścizny Mazowsza i jego powiązań z terenami Italii, Grecji, a nawet Egiptu!

26 listopada w godzinach 11:00-14:00 zapraszamy na dzień otwarty „Wszystkie drogi prowadzą do artefaktu”. Spotkanie, jest jednym z wydarzeń finalizujących Pruszkowski Festiwal Archeologiczny – ARTEfakty. (kliknij by dowiedzieć się więcej)

 

3 grudnia w godzinach 11:00-15:00, do wspólnego spędzenia czasu zapraszają rzemieślnicy grodu gnieźnieńskiego. Podczas dnia otwartego przybyli goście spotkają przedstawicieli kilku zawodów sprzed tysiąca lat i będą mogli nauczyć się ich pracy i wykonać samodzielnie przedmioty niezbędne wówczas od życia. W muzealnych podziemiach obecni będą: tkaczka, złotnik, jubiler, garncarz oraz cieśla.  (kliknij by dowiedzieć się więcej)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, warsztaty dla dzieci

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego …

Więcej

Adres:

05-800 Pruszków, pl. Jana Pawła II 2
Muzeum mieści się w XIX-wiecznej oficynie należącej do zespołu pałacowego rodziny Potulickich. - Możliwość zwiedzania z tłumaczem PJM / pętla indukcyjna etc.


Kontakt:

22 758 72 66
muzeum@mshm.pl
http://www.mshm.pl