Od Piasta Kołodzieja do Mieszka I – spotkania rodzinne w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy, plac Jana Pawła II, Pruszków mapa

sobota 03.12.2016

rzemieslnicy-grodu-gnieznienskiego

3 grudnia, w godzinach 11:00-15:00, zapraszamy na kolejne spotkanie weekendowe z cyklu Od Piasta Kołodzieja do Mieszka I

Podczas dnia otwartego przybyli goście spotkają przedstawicieli kilku zawodów sprzed tysiąca lat i będą mogli nauczyć się ich pracy i wykonać samodzielnie przedmioty niezbędne wówczas od życia.

Tkaczka wprowadzi w tajniki wykonywania materiałów, pokaże rodzaje tkanin, sploty i surowiec, jaki wykorzystywano do ich barwienia. W pracowni jubilerskiej będzie można zobaczyć jak wykonywano odlewy z metalu oraz poznać proste techniki kowalskie. Złotnik pozwoli na wykonanie prostej ozdoby z metalu. Garncarz zaprezentuje wczesnośredniowieczne naczynia oraz inne przedmioty wykonane z gliny – przęśliki, grzechotki, ciężarki. Pokaże jak ulepić naczynie z wałeczków oraz zaprezentuje toczenie na kole. Cieśla pokaże narzędzia, które służyły do obróbki drewna i opowie, jakie przedmioty i budowle musiał umieć wykonać ten rzemieślnik. Będzie się można również wcielić w rolę wczesnośredniowiecznych osadników, którzy muszą postawić gród i rozważnie zagospodarować jego wnętrze – postaramy się stworzyć makietę grodu gnieźnieńskiego.

Wstęp wolny

(kliknij by dowiedzieć się więcej)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, warsztaty dla dzieci

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego …

Więcej

Adres:

05-800 Pruszków, pl. Jana Pawła II 2
Muzeum mieści się w XIX-wiecznej oficynie należącej do zespołu pałacowego rodziny Potulickich. - Możliwość zwiedzania z tłumaczem PJM / pętla indukcyjna etc.


Kontakt:

22 758 72 66
muzeum@mshm.pl
http://www.mshm.pl