spotkania dla dzieci w Sopocie

czwartek 06.01.2011 do niedziela 23.01.2011

spotkania dla dzieci w Sopocie

Serdecznie zapraszamy do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie najmłodszych i nieco starszych na wspólne spędzenie Ferii Zimowych! Przez cały drugi tydzień ferii od poniedziałku do piątku o godzinie 09.30 spotykać się będziemy z dziećmi w wieku od 4 do 8 lat, aby wspólnie poznawać świat barw, odkrywać tajemnice obrazów: portretów, martwych natur, pejzaży oraz malowideł abstrakcyjnych.

Prosimy o zgłaszanie grup zorganizowanych lub indywidualnych uczestników pod numerem 058 5510621 lub tel. 661327900. Więcej informacji na stronie www.pgs.pl 
Cennik:
grupy zorganizowane: 50 zł. – lekcja edukacyjna plus 3 zł. bilet wstępu ode uczestnika, opiekunowie i rodzice indywidualnych uczestników 10 zł. – lekcja edukacyjna.
TYDZIEŃ 24.01. – 28.01.11
PONIEDZIAŁEK 24.01. 
godz. 9.30
Obrazy kolorowe niczym tęcza
Jak powstają obrazy i kto je tworzy? Jakimi przyborami posługuje się malarz i czy zawsze używa gotowych farb w tubkach czy może sam je przygotowuje? Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają podstawowe techniki malarskie i będą mogli wspólnie wykonać najbardziej kolorowy i ozdobny obraz w całej galerii. 
WTOREK 25.01.
godz. 9.30
To ja. A to moja rodzina
Na obrazach bardzo często malowani są ludzie ale nie każde przedstawienie człowieka jest portretem. Zatem czym jest portret i czy ma on coś wspólnego z dzisiejszą fotografią? Czy nasze zdjęcia rodzinne mogą być portretami? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieci podczas zajęć To ja. A to moja rodzina. Będą mogły również, pomagając sobie przyniesionymi z domu zdjęciami, wykonać własne portrety w przepięknych ramach. 
ŚRODA 26.01.
godz. 9.30
Kształty i kolory
Kilka słów o kształtach i figurach geometrycznych w sztuce. Na zajęciach będziemy bawić się w detektywów i szukać obrazów, w których da się rozpoznać figury geometryczne. Dzieci poznają również pojęcie kubizmu oraz same stworzą kubistyczne dzieło sztuki.  
CZWARTEK 27.01.
godz. 9.30
Ołowiane żołnierzyki i gliniane zwierzęta. 
Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają podstawowe wiadomości o rzeźbie jako dziele sztuki. Poznają tematykę rzeźb, materiały, z których jest ona wykonywana oraz narzędzia jakimi kiedyś posługiwali się rzeźbiarze i jakich używają współcześnie. Będzie również okazja wykonać swoją własną rzeźbę! 
PIĄTEK 28.01.
godz. 9.30
Zwierzęta, domy, zabawy i podróże.
Na zajęciach dzieci poznają podstawowe gatunki malarskie takie jak: martwa natura, portret, pejzaż, animalistyka oraz dowiedzą się co w zasadniczy sposób różni je od malarstwa abstrakcyjnego. W trakcie zajęć w grupach stworzymy również swoje własne obrazy o wybranej tematyce i będziemy o nich opowiadać. 
Data: 24.01. – 28.01. 2011. r. 
Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Plac Zdrojowy 2.
Organizator: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
spotkania dla dzieci w Sopocie

Adres:

81-720 Sopot,
Plac Zdrojowy 2,


Kontakt:

58 5510621
a.wolowicz.pgs@gmail.com
http://www.pgs.pl/
facebook

spotkania dla dzieci w Sopocie