Spotkajmy się na Gdańskiej Wigilii

📅 niedziela 23.12.2018
bezpłatne
Spotkajmy się na Gdańskiej Wigilii

Tradycyjnie, jak co roku, w niedzielę poprzedzającą Boże Narodzenie, na Długim Targu odbędzie się Gdańska Wigilia. 23 grudnia o godzinie 16.00 każdy może zasiąść przy wigilijnym stole, by podzielić się opłatkiem i zaśpiewać kolędy.

Kiedy w niedzielne popołudnie zapadnie już zmrok i rozbłysną lampki na świątecznych iluminacjach, orszak aniołów, aktorów przebranych w stroje gdańskie i kolędników przejdzie ulicą Długą pod Gdańską Choinkę. Na Długim Targu ustawiony zostanie kilkunastometrowy stół, przy którym będzie można zasiąść do wspólnej wigilii. Co roku wydarzenie gromadzi tłumy gdańszczan i gdańszczanek, którzy tuż przed świątecznym spotkaniem w domach z rodziną, chcą podzielić się opłatkiem z innymi mieszkańcami.

Życzenia złożą władze miasta oraz dostojnicy kościoła. Do wspólnego kolędowania zaprasza Chór Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Organizatorem Gdańskiej Wigilii jest Miasto Gdańsk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury, Fundacja Choinki Gdańskiej. Wydarzenie wspierają: wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu