Sposób na wiosenny przegląd szafy dziecka? Przekaż je w komis Kidihub!

poniedziałek 12.04.2021 do czwartek 22.04.2021

Kidihub skup ubranek dziecięcych online komis

Małe dzieci wyrastają z ubrań średnio 4 razy w roku*. Wiosenne odświeżanie szafy to okazja do ekologicznej i ekonomicznej edukacji naszych dzieci. Do takich działań zachęca Kidihub – komis i second-hand online z odzieżą dziecięcą, który wyręcza rodziców w sprzedaży ubrań po ich dzieciach.

Jak w praktyce zabrać się za porządki w szafie dziecka?

Pierwsza faza to przegląd szafy i odłożenie na bok wszystkich ubrań, z których dziecko już wyrosło. Następnie należy z tych ubrań, które zostały w szafie usunąć wszystkie, których dziecko nie lubi i po prostu nie nosi – nie ma potrzeby, żeby zalegały i zajmowały miejsce. Warto od razu podzielić odłożone rzeczy na dwie grupy: ubrania nadające się do dalszego użytkowania oraz te, które są po prostu zniszczone.

Te ubrania, które nadają się do ponownego użycia, najlepiej przekazać komuś innemu. Można to zrobić nieodpłatnie, przekazując rodzinie, znajomym lub potrzebującym, bądź odsprzedać. Przekazanie do ponownego użycia (odpłatne lub nie) to najbardziej przyjazny dla środowiska sposób pozbycia się niechcianej odzieży. Przykładowo, nadanie sukience drugiego życia zmniejsza jej wpływ CO2 o 79%**.

Osoby, które nie mają komu oddać ubrań i nie chcą samodzielnie zajmować się ich czynną sprzedażą, mogą skorzystać z oferty Kidihub i przekazać je w komis. Co w ten sposób zyskują? Przekonanie, że robią coś wartościowego, bez nadmiernego wysiłku.

Wysyłając do Kidihub niepotrzebną już dziecięcą odzież, nie tylko odzyskują wolną przestrzeń w domu, ale także mogą zyskać dodatkową gotówkę z jej sprzedaży, nie wkładając w to praktycznie żadnego wysiłku.komis ubranek dziecięcych onlineWspółpraca z Kidihub w praktyce wygląda następująco: po otrzymaniu paczki z ubraniami, Kidihub przejmuje na siebie cały proces związany z ich sprzedażą: weryfikację jakościową, prasowanie, robienie zdjęć, tworzenie opisów, szeroko rozumiane promowanie w Internecie, zarządzanie logistyką sprzedażową i posprzedażową, aż po rozliczenie zysku ze sprzedaży. W ten sposób wyręcza mamy, które same nie mają czasu, żeby się całym tym procesem zajmować i wspiera je w budowaniu wzorców ekologicznych zachowań w rodzinie.

Z drugiej strony, poprzez swoją platformę sprzedażową, Kidihub udostępnia innym rodzicom dostęp do zweryfikowanych pod kątem jakości, markowych ubrań, w wyjątkowo niskich cenach. Kupujący za pośrednictwem www.kidihub.com, oszczędzają tym samym na wydatkach, a przy okazji dbają o planetę, kupując rzeczy z drugiej ręki i dając im w ten sposób drugie życie.

5 powodów, dla których warto zabrać się za przegląd dziecięcej szafy

1. Po pierwsze, warto to zrobić dla siebie. Porządek w szafie w połączeniu z ograniczeniem ilość rzeczy, jakie nasze dziecko ma do wyboru oznacza dla rodziców zaoszczędzenie czasu poświęcanego na wybieranie ubrań na kolejny dzień… i zaoszczędzenie nerwów, jakie nierzadko temu towarzyszą.

2. Po drugie, warto to zrobić dla dziecka. Sytuacja, w której dziecko bez dyskusji i niepotrzebnych komplikacji samo wybiera strój, w jaki może się ubrać, wzmacnia jego poczucie sprawczości i samodzielności.

3. Po trzecie, warto to zrobić dla innych. Dobre ubrania, których już nie potrzebujemy, możemy przekazać dalszej rodzinie lub znajomym. Dzielimy się w ten sposób wartościowymi rzeczami, które mamy, a których już nie potrzebujemy i promujemy taki wzorzec zachowań wśród naszych dzieci.

4. Po czwarte, warto to zrobić dla dobra planety. Przekazując niepotrzebne ubranie do ponownego użytku, przedłużamy jego życie średnio o 2 lata i w ten sposób ograniczamy zużycie cennych zasobów. Dobrze jest mówić o tym dziecku i przy okazji oswajać je z pojęciami związanymi z ekologią i wpływem własnych działań na naturalne środowisko.

5. Po piąte, warto wykorzystać tę okazję do edukacji ekonomicznej. Niezniszczone ubrania nadające się do ponownego użytku można sprzedać, a zysk z tej sprzedaży przeznaczyć na ustalony wspólnie z dzieckiem cel. W zależności od wieku dzieci, może to być dla nich pierwsza lekcja prawdziwego oszczędzania.

skup ubranek online komis w sieci

* Wg. raportu https://www.thredup.com/resale/2013
** Badanie środowiskowe firmy Green Story Inc. 2020

Kidihub.com to komis i second-hand online z odzieżą dziecięcą, który działa w myśl mody cyrkularnej. Wprowadza na rynek pozyskaną od rodziców i zweryfikowaną pod względem jakości dziecięcą odzież, z której pierwsi właściciele już wyrośli. Przy okazji promuje edukację ekologiczną dzieci oraz wprowadzanie ich w świat domowej ekonomii. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie