Spójrz w gwiazdy w Laboratorium Wyobraźni. Planetarium w Laboratorium Wyobraźni PPNT

Poznański Park Naukowo-Technologiczny mapa

sobota 17.09.2016 do niedziela 18.09.2016

planetarium

Połóż się wygodnie na miękkiej poduszce i… spójrz w niebo. Tak, to możliwe w kameralnym planetarium, do którego zaprasza Laboratorium Wyobraźni PPNT. W weekend 17-18 września dzieci wraz z rodzicami będą mogli zobaczyć w Planetarium bajkową opowieść o „Małej gwiazdce, której się udało”. Ten film w przyjazny sposób wprowadza dzieci od 5 roku życia w fascynujący świat gwiazd, planet i kosmosu.

Jeżeli do tej pory rodzice myśleli, że planetarium to miejsce dla starszych dzieci, to w Laboratorium Wyobraźni PPNT przekonają się, że już przedszkolakom można wytłumaczyć prawa kosmosu w prosty i dopasowany do ich potrzeb sposób. Film „Mała gwiazdka, której się udało” to animacja adresowana do odbiorów od 5 roku życia. Bajka tłumaczy dzieciom, czym są gwiazdy, a czym planety i co odróżnia je od siebie.

Najbliższe seanse filmu „Mała gwiazdka, której się udało” w Planetarium w Laboratorium Wyobraźni PPNT zaplanowano na sobotę i niedzielę 17-18 września.

Planetarium jest częścią Laboratorium Wyobraźni PPNT (Poznański Park naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46). To przyjazne miejsce dla dzieci i dorosłych. Zwiedzający oglądają filmy leżąc na wygodnych poduchach w kameralnym wnętrzu dmuchanej kopuły. W trakcie każdego seansu gościom towarzyszy profesjonalny astronom, któremu odpowiada na pytania i wprowadza w tajniki kosmosu. W programie Planetarium znaleźć można seanse dla młodszych dzieci („Mała gwiazdka…”), starszych uczniów szkoły podstawowej oraz nastolatków i dorosłych.

Harmonogram seansów w Planetarium znajduje się na stronie wyobraznia.ppnt.poznan.pl.

W najbliższy weekend będzie można odwiedzić tylko planetarium lub kupić bilet na trzy atrakcje (pakiet pełen, obejmujący planetarium, wystawę naukową oraz pełne eksperymentów warsztaty).

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

Zobacz także