Katarzyna Lemańska, pomysłodawczyni i dyrektorka Rodzinnych Nowych Epifanii – rodzinny program – w tym roku adresowany do najnajów i przedszkolaków – proponuje doświadczenie wspólnej autentycznej obecności w świecie wynikającej z rodzinnego współuczestnictwa w wydarzeniu artystycznym opartym na ruchu, co wyraziście wpisuje się w zawartą w tegorocznym haśle narrację międzypokoleniową. Zawarte w tytule przeglądu słowo „rodzinne” definiujemy bardzo szeroko – zabierzmy do teatru wszystkich bliskich, z którymi chcemy wytarzać się na macie, potańczyć, pośmiać. Po prostu być razem.
12 kwietnia, „Frajda, Granda, Bzik”
Choreografia Kolekttacz
Godz. 12:00 i 15:00, Teatr Potem-o-tem.
W programie również warsztaty o godz. 14:00.
W spektaklu podejmujemy niezwykle ciekawy temat postrzegania odmienności. Dostrzegania różnic i reagowania na nie, akceptowania ich. Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie swoją historię. Spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy, szukamy kolejnych ścieżek. Jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. I mamy z tego prawdziwą frajdę.
Pokazy są ze wstępem w PJM i z audiodeskrypcją.
W spektaklu wykorzystywane są światła w różnych kolorach. Bez słów. Spotkaniu towarzyszą obiekty sensoryczne Intibag.
Dla rodzin z dziećmi od 3 r.ż.
13 kwietnia, „Tu mieszkamy”
Reżyseria Alicja Morawska-Rubczak, koncepcja i scenografia Barbara Małecka
Godz. 10:00 i 12:00, Teatr Potem-o-tem.
Spektakl oparty na tańcu, ruchu i obiektach skupiony na poszukiwaniu istoty wspólnoty. Jest wyrazem naszej troski o oddanie głosu najmłodszym w relacjach, które tworzymy z otaczającymi nas ludźmi. Dwoje łagodnych performerów zaprasza najmniejszych widzów do współpracy w budowaniu ich małej społeczności i dzieleniu się kreatywnością.
Pokazy z audiodeskrypcją.
W spektaklu wykorzystywane są światła w różnych kolorach, występują intensywne zmiany oświetlenia oraz dynamiczna muzyka.
Dla rodzin z dziećmi od 2 do 5 lat.
W celu rezerwacji biletów z zestawem słuchawek do audiodeskrypcji należy zadzwonić lub wysłać SMS na nr + 48 530 157 939 lub napisać pod adres: festiwal@noweepifanie.pl.
Podczas wszystkich spektakli aktorzy wchodzą w interakcję z chętnymi Widzami. Wszyscy Widzowie proszeni są o zdjęcie obuwia na czas pokazów i warsztatów.
BILETY
Bilety na spektakle w ramach Rodzinnych Nowych Epifanii są w cenie 50 zł/os. Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Obowiązują zniżki 15% dla posiadaczy Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej i jednego opiekuna oraz Karty Dużej Rodziny.
Bilety można nabyć przez stronę noweepifanie.pl, sprzedaż obsługuje system kicket.com oraz wybrane kasy teatrów. Stacjonarnie bilety można nabyć również w kancelarii Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, 3 piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 12:00–15:00. Szczegółowe informacje i regulamin sprzedaży biletów na stronie: noweepifanie.pl/bilety.