spektakle dla dzieci w Warszawie

Data wydarzenia: wtorek 01.06.2010 do środa 02.06.2010

spektakle dla dzieci w Warszawie

Książka Carla Collodiego pt. Przygody Pinokia” należy już do kanonu klasyki światowej literatury dziecięcej. Jest to komiczna i przejmująca zarazem opowieść o losach drewnianego pajacyka, zręcznie wystruganego przez starego stolarza Dżepetta. Jego Pinokio pewnego dnia ożywa i zaczyna zachowywać się jak ciekawe świata, figlarne dziecko. Któż z nas nie pamięta licznych ilustracji czy filmów przedstawiających sympatycznego pajacyka ze śmiesznym noskiem, rosnącym proporcjonalnie do ilości wypowiadanych przez jego właściciela kłamstewek. Niesamowite perypetie drewnianego Pinokia mają pomóc mu stać się prawdziwym chłopcem.

Pinokio
01-02 czerwca 2010, godz. 11:00

„Pinokio" – najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa zrealizowany na motywach bajki Collodiego, to wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen. Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier i odpowiedzialności. Pokój chłopca zamienia się w różne światy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.

Nasz spektakl to przede wszystkim niesamowicie barwna, muzyczna opowieść. Kilkadziesiąt kolorowych, ciekawych kostiumów i 20 wpadających w ucho piosenek z pewnością zostanie w pamięci widzów. Ciekawostką jest fakt, że „Piosenka drewnianych lalek" już od kilkunastu lat żyje swoim własnym życiem i jest wykonywana na festiwalach i przeglądach z udziałem dzieci.

Musicalowa konwencja widowiska daje możliwość pokazania kunsztu aktorskiego i wokalnego wszystkich wykonawców. Wśród nich należy wymienić Dorotę Osińską, utalentowaną piosenkarkę młodego pokolenia, która – grając Pinokia – po raz pierwszy zmierzy się z rolą wymagającą nie tylko umiejętności wokalnych ale i typowo dramatycznych.

KASA CZYNNA:

od poniedziałku do soboty w godz. 11.00 – 19.00
i w niedziele, w których grane są spektakle w godz. 15.00 – 19.00

ZAREZERWOWANE BILETY NALEŻY ODEBRAĆ NAJPÓŹNIEJ DO GODZ. 18.00 W UZGODNIONYM TERMINIE.

Rezerwacja biletów indywidualnych i zbiorowych, informacje o repertuarze i spektaklach:
tel: +48 (22) 679-89-76,  679 50 51 (52) wew. 105, 117
tel/fax: +48 (22) 679-05-35

 

{{moduly ntltresc}}

spektakle dla dzieci w Warszawie

Teatr Rampa na Targówku

Teatr Rampa jest unikatowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy. Wieloletnia tradycja teatru muzycznego miesza się tu z nowoczesnością w formie i treści, a teraźniejszą rzeczywistość artystyczną kreuje nowa fala utalentowanych twórców. Spektakle przygotowane są z myślą …

Więcej

Adres:

ul Kołowa 20,
03-536 Warszawa


Kontakt:

(22) 679-50-51/52; (22) 679-89
bow@teatr-rampa.pl
http://www.teatr-rampa.pl