Weleda
Weleda Baby

Spektakl teatralny dla dzieci: Śmiecio Eko-Bajka

Centrum Kultury w Łomiankach
🗺 mapa
📅 sobota 06.05.2023
🎫 16zł
Spektakl teatralny dla dzieci: Śmiecio Eko-Bajka
„Śmiecio Eko Baja”- to wspaniałe, familijne przedstawienie z piosenkami, dla dzieci dużych i małych, rodziców i dziadków. Wesoła i dynamiczna opowieść o perypetiach Szczurka Jurka, Muchy Śmieciuchy, Karalucha i Gąsienicy, którzy na co dzień zamieszkują wysypisko śmieci i z ekologią im nie po drodze. Kto i dlaczego spróbuje się nawrócić na ekologiczne życie, dowiecie się oglądając to wspaniałe przedstawienie.

Efektowna, rozbudowana scenografia i rewelacyjne kostiumy w połączeniu z humorystycznym, nietuzinkowym spojrzeniem na zagadnienia ekologiczne poprzez zabawę, zachęcą dzieci do propagowania odpowiednich nawyków i kształtowania postaw ekologicznych.

Bajka została napisana wierszem, w mistrzowski wprost sposób, przez genialnego twórcę licznych bajek i wierszowanych przedstawień teatralnych Jarosława Gmitrzuka.

Wybór wiersza jako formy przekazu treści jest nieprzypadkowy. Wierszowane teksty są dla naszych dzieci ważnym elementem podczas nauki. Są odpowiedzialne za rozwój wyobraźni oraz kreowanie własnych poglądów. Rymowane wiersze w łatwiejszy sposób docierają do świadomości czytelnika, zapadają w pamięć i pozwalają mimowolnie chłonąć wiedzę, przenikać i przemycać do chłonnych dziecięcych umysłów dydaktyczne treści. Wiedza przyswajana jest niemal samoczynnie a rymowanki, sprawiają dzieciom radość, pobudzają pamięć, skupienie, kreatywność i ciekawość.

Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom ze szkół podstawowych z klas 0-3, ale polecamy je wszystkim, niezależnie od wieku, aby utrwalać i ugruntować wiedzę o segregacji, która przecież dotyczy nas wszystkich. Oprócz ekologicznie rozbudowanej warstwy tekstowej, chcemy zaproponować rozwiązania, dzięki którym można będzie praktycznie pokazać, na czym polega dbałość o cały ekosystem. W tym celu mamy przygotowane worki i kosze do segregacji śmieci w odpowiednich kolorach oraz wszelkiego rodzaju same śmieci czyli np. papiery, kable, metalowe elementy, plastikowe butelki i inne przedmioty, które wspólnie z dziećmi będziemy segregować. Po spektaklu, chętni będą mogli sfotografować się bezpłatnie z aktorami w kostiumach.

Ten projekt teatralny jest wspaniałym narzędziem dydaktycznym. Pomaga wdrażać i wpajać dzieciom proekologiczne zachowania, uwrażliwia je na utrzymywanie czystości. Znacząco wpłynie na kształtujące się w nich nawyki, związane z utrzymywaniem porządku, nie tylko w domu ale i na ulicy, podwórku, czy na łonie przyrody. Wytwarza swoisty mechanizm, trwale pozostający w świadomości młodego, a potem dorosłego człowieka, poprawiający świadomość związaną z jakością środowiska naturalnego oraz ochroną przyrody.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Teatr & Wydawnictwo „La Lola”
Autor sztuki:Jarek Gmitrzuk
Kostiumy i dekoracje: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Aranżacje muzyczne: Tomasz Bieliński
Występują: Jola Mrotek i Jarek Gmitrzuk

Sztuka została zrealizowana dzięki MZO Pruszków Przez Teatr & Wydawnictwo „La Lola”.

747 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent