Spektakl Pippi Pończoszanka zainauguruje Lato w Teatrze 2016

Łódź, ul. Krzemieniecka 36/38 mapa

czwartek 23.06.2016 do piątek 24.06.2016

bezpłatne

Scena ze spektaklu Pippi Pończoszanka w ramach akcji Lato w teatrze 2016

„Pippi Pończoszanka” w gronie piratów-akrobatów rusza ponownie w Polskę. Swój pierwszy tegoroczny wakacyjny objazd w ramach programu Lato w teatrze 2016 zaczyna w Łodzi. Spektakl grany jest w namiocie cyrkowym, a przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

Piraci w Łodzi? To przybywa PIPPI POŃCZOSZANKA!

Bohaterka spektaklu, który powstał na podstawie prozy Astrid Lindgren, rudowłosa Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Jak mówi reżyser spektaklu Konrad Dworakowski:

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych.

Spektakl wyprodukowany w 2013 przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatr Pinokio w Łodzi podejmuje temat podmiotowości dziecka, upomina się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie przypomina dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci. Przedstawienie wypełniają żarty i porywające piosenki, a artyści wykorzystują elementy sztuki cyrkowej, m. in. akrobatykę i żonglerkę.

Zapraszamy na rodzinne spektakle w Łodzi:

23 i 24 czerwca 2016, godz. 17:00

Namiot cyrkowy w Ogrodzie Botanicznym
ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź

bezpłatne wejściówki do odbioru w Teatrze PINOKIO w Łodzi (ul. Kopernika 16, Łódź) od 13 do 17 czerwca w godzinach 8:00 – 16:00 w Biurze Obsługi Widza oraz 19 czerwca w godz. 10:00-13:00 w Kasie Teatru.

24 czerwca, godz. 10:00-12:00
warsztaty w Ogrodzie Botanicznym | zapisy: rezerwacje@teatrpinokio.pl

Objazd „Pippi Pończoszanki” realizowany jest w ramach programu Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku. Odpowiada on na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatralnej, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Więcej informacji o spektaklu znaleźć można na stronie http://latowteatrze.pl

Ogólnopolską trasę Pippi można zobaczyć tutaj.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Teatr Lalek PINOKIO Paweł Tudaj
Przysietnica 370
33-342 Barcice


Kontakt:

18 44 80 228
biuro@pinokiosacz.pl
http://pinokiosacz.pl

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuteatr

Zobacz także