Spektakl Piotruś Pan – premiera online na Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

online mapa

niedziela 31.05.2020 do poniedziałek 01.06.2020

Spektakl Piotruś Pan – premiera online na Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają wszystkie dzieci i ich opiekunów na premierę online sztuki „Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa.

  • 31 maja (niedziela), godz. 15.00 – PREMIERA ONLINE

Spektakl dostępny przez 24 godziny od premiery online (do 1 czerwca, do godz. 15.00). Można go bezpłatnie obejrzeć na stronie: www.polin.pl oraz nowyteatr.org/pl

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.
(…)
Podróż do Nigdylandii odbywa się tu i teraz, w mieszkaniu, w którym wszystko jest poukładane i ma swoją funkcję. By znaleźć się w Nigdylandii nie trzeba wiele, potrzebny jest Piotruś Pan. Można go przywołać, stworzyć i polecieć za nim w drugą ulicę na prawo, a potem prosto aż do rana. Dużo trudniejsza jest droga powrotna. Nigdylandia czerpie energię z dziecięcych zabaw. I, tak jak te zabawy, bywa beztroska, ma sobie tylko znaną logikę, swobodnie zmieniają się w niej krajobrazy i odgrywane role, można próbować wciąż nowe i nowe, kończyć w dowolnym momencie jednym okrzykiem: stop zabawa! Bywa też okrutna.

Na podstawie „Piotrusia Pana” Jamesa Matthew Barrie’egow tłumaczeniu Aleksandra Brzózki i Macieja Słomczyńskiego.

Spektakl dla dzieci w wieku od 8 lat.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Spektakl Piotruś Pan – premiera online na Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr