Spektakl lalkowy Wiwat Szałaputki

Teatr Cortiqué
📅 niedziela 22.04.2018 do poniedziałek 23.04.2018
Spektakl lalkowy Wiwat Szałaputki

Pierwszy spektakl lalkowy na scenie Teatru Cortiqué w Poznaniu! “Wiwat Szałaputki” w wykonaniu grupy TeatRyle – spektakle 22 i 23 kwietnia 2018 r.

Pierwszy gościnny spektakl lalkowy “Wiwat Szałaputki” w wykonaniu poznańskiej grupy TeatRyle zagości na scenie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź w Poznaniu (ul. Petera Mansfelda 4) 22 i 23 kwietnia 2018.

„Wiwat Szałaputki” to przeznaczona dla najmłodszych widzów (starsze przedszkolaki, I-III klasa szkoły podstawowej) historia pełna melodyjnych piosenek i humoru. Spektakl opowiada o przygodach żywiołowych kurczaków – Szałaputków, ich mamy Kwoki, jej bojaźliwej przyjaciółki Myszki oraz przebiegłego lisa.

Losy scenicznych postaci mają charakter dydaktyczny – pokazują młodej widowni, jak wielka jest potęga przyjaźni (Myszka pomaga Szałaputkom w potrzebie) oraz uczulają, że warto zachować dystans w kontaktach z nieznajomymi (przygoda z Lisem). Spektakl od lat cieszy się uznaniem publiczności – wystawiany był wielokrotnie na scenach w całym kraju (Teatr Animacji w Poznaniu, Scena na Piętrze w Poznaniu, Olsztyński Teatr Lalek).

Przedstawienie jest autorskim dziełem (scenariusz, reżyseria, wykonanie lalek i scenografii, gra autorska) poznańskiej grupy TeatRyle, którą tworzą Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy – aktorzy występujący od lat na scenie Teatru Animacji w Poznaniu. Artyści ci znani są widowni z takich produkcji jak m.in. “Bajka o szczęściu”, “Król Mięsopust” czy wystawiany obecnie “Baron Munchaussen”. W swojej karierze współpracowali ze światowej sławy reżyserami, m.in. z Dudą Paivą oraz Nevillem Tranterem.

Teatr Cortiqué to nowe miejsce na mapie Poznania, jednak jego powstanie poprzedziły długie lata   pracy i poszukiwań twórczych tancerki i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec, nazwaną przez nią Szkołą Sztuk. Teatr Cortiqué jest efektem podążania za potrzebami uczniów i rozwojem ich talentów oraz krokiem milowym w rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Jest także pierwszy w Polsce teatrem, który prezentuje efekty pracy uczniów szkoły baletowej podczas w pełni profesjonalnych spektakli,

Od tego roku Teatr Cortiqué zaprasza na swoją scenę najciekawsze poznańskie i polskie spektakle ukazujące cały wachlarz możliwości teatru dla najmłodszych. Jest to także przedsmak Międzynarodowego Festiwalu Bajek, który Teatr Cortiqué organizuje w czerwcu 2018 r., którego hasłem przewodnim jest “Bajka łączy pokolenia” – jednak nie w sensie wspólnego uczestniczenia w festiwalowych produkcjach, ale międzypokoleniowego dialogu i wydarzeń organizowanych nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców i dziadków!

Bilety na  “Wiwat Szałaputki”, w cenie 25 zł dla dzieci oraz 30 zł dla dorosłych dostępne są na stronie Teatru Cortiqué www.cortique.pl/kalendarz oraz na portalu www.bilety24.pl.

Teatr Cortiqué. Edukacja inspiruje!
www.cortique.pl