spektakl i warsztaty

niedziela 20.11.2011

Rusza kolejna edycja Bielańskiego Przeglądu Teatrów dla Dzieci Niedzielne Bajeczki. Projekt zakłada prezentację przedstawień przeznaczonych dla najmłodszej widowni (dzieci w wieku 3-8 lat) oraz krótkie warsztaty o tematyce teatralnej dla dzieci i rodziców.

 

Przedstawienia:

Przedstawienia wystawione zostaną w jedną niedzielę miesiąca, o godz. 12.30.

Do prezentacji swoich spektakli zaproszone zostały grupy teatralne z różnych stron Polski. W doborze poszczególnych grup decyduje dobry kontakt z widownią, profesjonalizm i doświadczenie aktorskie, wysoki poziom estetyczny, zachowanie prawidłowej formy przedstawień. Ponadto każde z prezentowanych przedstawień musi zawierać wyraźny morał.

Warsztaty:

Przedstawienia zakończone zostaną krótkimi warsztatami edukacyjnymi. Celem ich będzie przybliżenie dzieciom technik aktorskich, oraz języka teatru. Aktorzy odkrywać będą przed widzami ,,kulisy teatru". Dzieci będą mogły poznać pracę aktora, przyjrzeć się z bliska lalkom teatralnym, scenografii, stanąć samemu na scenie a nawet wykonać samodzielnie rekwizyt teatralny. Do poprowadzenia warsztatów zaproszeni zostaną aktorzy z poszczególnych teatrów, w tym także mimowie, uczący dzieci wyrazu emocji za pomocą mimiki twarzy i gestów. Zajęcia te mają ośmielać rodziców i dzieci do wspólnej zabawy w teatrzyk domowy, doskonałej formy spędzania wolnego czasu z dziećmi.

Najbliższe przedstawienia:

 

16 października (niedziela), godz. 12:30 – "Opowieści starego kredensu"

w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku

20 listopada (niedziela), godz.12:30 – "Jaś i Małgosia" w wykonaniu Teatru Jumaja z Warszawy

Miejsce: Dobre Miejsce – katolickie centrum kultury, ul. Dewajtis 3, wejście B

Wstęp: bezpłatne wejściówki dostępne od 15 września w Dobrym Miejscu i w Wydziale Kultury, Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszaw, ul. Żeromskiego 29.

Organizacja: Projekt zorganizowany został przez Stowarzyszenie Scena 96 przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy m.st. Warszawy, oraz we współpracy z Dobrym Miejscem – katolickim centrum kultury i Radiem Warszawa.

Więcej informacji na www.dobremiejsce.org

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Oferta rodzinna Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Swoją misję wypełniamy organizując i promując wydarzenia artystyczne i edukacyjne, które w sposób pośredni lub bezpośredni odnoszą się do wartości chrześcijańskich oraz powszechnie uznanych wartości moralnych, i nie stoją w sprzeczności z Katolicką Nauką Społeczną.

Więcej

Adres:

ul. Dewajtis 3,
01-815 Warszawa,
Las Bielański


Kontakt:

22 561 01 23 lub 512 011 482
kultura@dobremiejsce.org
http://www.dobremiejsce.org
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat