Spektakl dla Dzieci w Poznaniu

czwartek 01.12.2011

Spektakl dla Dzieci w Poznaniu

Widownia podczas spektakli dla najnajmłodszych wypełnia się po ostatnią poduszkę. 1 i 2 grudnia najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć spektakl niemieckiego teatru HELIOS pt. „Glina”.

 

Każdy spektakl dla widzów "najnajmłodszych" to niezwykłe spotkanie artysty z dzieckiem – sztuki z czystymi emocjami. Każde takie spotkanie jest wyjątkowe i niezapomniane. Dzieci, w towarzystwie rodziców, odkrywają nowe światy. W przedstawieniach dla najnajmłodszych odnaleźć można emocje, kolory i dźwięki, a wszystko po to, by w łagodny sposób zaprosić dzieci do magicznej przestrzeni teatru.

Glina taka właśnie jest, zaprasza najmłodszych widzów, od drugiego roku życia, na niezwykłe, sensualne, pełne dźwięków, kolorów, zapachów, przeżycie. Dziecko podczas takiego spektaklu dobrze się bawi, a przy tym rozwija. To wielka zaleta teatru inicjacyjnego, w którego nurt wpisuje się Glina.
Materiałem tego spektaklu jest glina właśnie, potraktowana dosłownie jako plastyczna, szara substancja. Aktorka kreuje na oczach widzów niekształtne figury, które z czasem nabierają wyrazu i na końcu stają się wyszukanymi rzeźbami ludzkich postaci, małymi dziełami sztuki.
Podobny proces odbywa się w warstwie muzycznej widowiska.
Artysta-muzyk czerpiąc z dźwięków wydawanych przez ludzkie ciało (np. serce, usta) tworzy z nich oryginalną kompozycję.
Małe dzieci i ich opiekunowie zapraszani są do uczestniczenia w różnych sposobach poznawania otaczającego nas świata. Biorąc czynny udział, włączając się całkowicie, w pełni angażując swoje zmysły mają szansę sami stać się artystami po spektaklu.

Reżyseria: Barbara Kölling
Muzyka: Manuel Loos
Scenografia: Michale Lurse
Występują: Katja Wiefel i Manuel Loos

Glina HELIOS (Niemcy), Malarnia Teatru Polskiego
1 grudnia, godz. 17.00, 2 grudnia, godz. 10.00 i 12.00

Spektakl dla dzieci od 2 lat.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Spektakl dla Dzieci w Poznaniu

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu istnieje od 1984 roku. Jego głównym celem jest inspirowanie profesjonalnej twórczości dla dzieci i młodzieży, promocja nowych wartościowych zjawisk artystycznych, popularyzacja i wspieranie rozwoju nowych metod edukacji kulturalnej młodego pokolenia, …

Więcej

Adres:

ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań


Kontakt:

tel. 61 64 64 470
media@csdpoznan.pl
http://www.csdpoznan.pl