Weleda
Weleda Baby

Spektakl dla dzieci w języku angielskim Legendary Cracow

📅 piątek 10.05.2013
Spektakl dla dzieci w języku angielskim Legendary Cracow

Spektakl ten odbędzie się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury (ul. Mikołajska 2) 10 maja 2013 r., o godz. 12:00.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy, po uprzednim potwierdzeniu przyjścia większej grupy.

Legendary Cracow/Legendy Krakowa

"Legendary Cracow” to teatralny projekt realizowany przez przyjmowanych w Stowarzyszeniu Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM wolontariuszy zagranicznych będących uczestnikami Wolontariatu Europejskiego EVS w ramach programu Komisji Europejskiej "Młodzież w działaniu”.

Spektakl kierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, z nimi to bowiem pracują przybyli do Krakowa wolontariusze. Jednak i dojrzali widzowie odnajdą w nim coś dla siebie, wszystkie legendy mają przecież swoją nieco mroczną, drugą stronę.

Wyjątkowym atutem tego przedstawienia jest to, że będzie wystawiane w języku angielskim, co daje młodym widzom możliwość spotkania się z "żywym” językiem. Jako, że w grupie brak native speaker’ów oglądający będą mogli usłyszeć jak angielski brzmi w różnych akcentach. Część przedstawienia będzie również po polsku, słuchanie ojczystego języka w ustach Hiszpanów czy Francuzów to niezapomniane doświadczenie uwrażliwiające na problemy multikulturowści dzisiejszego świata.

Projekt daje możliwość wymiany doświadczeń związanych z budowaniem tożsamości przez legendy w różnych kulturach. Legendy idealizują otaczająca nas rzeczywistość, dodają znaczenia mijanym często w codziennym życiu pomnikom kultury i przyrody, konstytuują tradycje.

Przez turystów odwiedzających Kraków częściej zapamiętywane są legendy o Smoku Wawelskim, Hejnale Mariackim czy Królu Kraku niż fakty i daty historyczne. Jednak czy znaczą one dla nich to samo, co dla nas? Czy zapamiętują je w takiej formie, w jakiej chcieliśmy by były zapamiętane? Przedstawienie Legendary Cracow postara się tym pytaniom przyjrzeć i być może odpowiedzieć na nie!

663 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent