SPEcjalne moce – Premiery książek o autyzmie i stanach lękowych

czwartek 19.09.2019 do czwartek 03.10.2019

specjalne-moce

Dzieci przygotowały projekt o kolei, który zaprezentują w konkursie. Krzyś wie dużo o pociągach, ale nie lubi głośnych, zatłoczonych miejsc. Bardzo się wtedy denerwuje. Czy użyje swoich SPEcjalnych mocy, żeby pomóc grupie wygrać konkurs?

Uczniowie przygotowali prezentacje o tym, co ich interesuje. Amelka bardzo się boi wystąpienia przed całą klasą. Martwi się, że zapomni tekst i nie odpowie na pytania kolegów. Czy użyje swoich SPEcjalnych mocy, żeby pokonać lęk?

„SPEcjalne moce” to seria książek, której celem jest podniesienie samooceny u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE). Autorka bierze pod lupę wybrane zaburzenia rozwojowe. Skupia się na mocnych stronach oraz nietypowych umiejętnościach młodych bohaterów, które pozwalają im mierzyć się z codziennymi wyzwaniami.

Dr Tracy Packiam Alloway jest profesorką psychologii i kierowniczką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Północnej Florydy. Specjalizuje się w pamięci roboczej i jej roli w procesie uczenia się, szczególnie u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE).

SPEcjalne moce. Doskonały projekt. Książka o autyzmie

SPEcjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych

Premiera: 18 września 2019 roku

Dane wydawnicze:

„SPEcjalne moce. Doskonały projekt. Książka o autyzmie”
„SPEcjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych”

autorka: dr Tracy Packiam Alloway
ilustracje: Ana Sanfelippo
Wydawnictwo Zielona Sowa
format: 190×190
cena: 17,99 zł
s. 24
wiek: 4+

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie