Spacery z Halpernem. Spacer VII: żeby moja Łódź rosła

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15 mapa

czwartek 10.10.2019

Spacery z Halpernem. Spacer VII: żeby moja Łódź rosła

„…żeby moja Łódź rosła…” to marzenie Dawida Halperna, które się spełniło – Łódź rzeczywiście się rozwijała. Przybywało mieszkańców, powstawały nowe dzielnice. W czasach „Ziemi obiecanej” terytorium miasta już się jednak nie powiększało. Ale Łódź nadal rosła. Powstawały nowe fabryki, zawłaszczając każdą wolną przestrzeń. Czasem były to niewielkie zakłady, czasem ogromne wielowydziałowe przedsiębiorstwa.

Szlak kolejnego spaceru wyznaczą właśnie fabryki, o których rozmawiać będziemy ze znawcą architektury przemysłowej, dr. hab. inż. arch. Bartoszem M. Walczakiem.

Bilety: 1 zł / os. (bilet ulgowy), 3 zł / os. (bilet normalny)

Prowadzenie: Ewa Magda Bladowska

Gość specjalny: dr hab. inż. arch. Bartosz M. Walczak

Prezentacja: Łukasz Grygiel