Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych

ul. św. Jana 10 mapa

sobota 19.05.2018

Wstęp bezpłatny

spacerownikteatralny

Zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z opiekunami (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo itp.) na nietypowy, pełen niespodzianek i twórczych zabaw spacer po kilku teatralnych miejscach Katowic. Podczas rodzinnej wędrówki uczestnicy poznają, że teatr niejedno ma imię i może nas zadziwiać animacją lalek, interpretacją słowa, ekspresją ruchu, bogactwem dźwięków i znaków plastycznych.

Spacer rozpocznie się o godzinie 13.00 spod budynku Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”, ul. św. Jana 10. Orientacyjny czas spaceru to około 1,5 h.  Autorkami i prowadzącymi katowicki spacer są: Maria Babicka i Anna Nowak.
Zachęcamy do odkrywania bogactw teatralnych miejsc Katowic. Być może, podczas spaceru uda Wam się odkryć nieznane rodzinne marzenia i wybrać teatralną formę, w której zaczną się spełniać!

19.05, godz. 13

UDZIAŁ W SPACERZE JEST BEZPŁATNY

UWAGA: Zadania są w taki sposób zaplanowane by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 6+ wraz z dorosłym)

OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC:
– telefonicznie – pod nr tel. 32 253 77 79, od wtorku do piątku w godz. 9.00-13.00 i 14.00-16.00, w soboty, niedziele i święta na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.
– za pomocą e-maila: edukacja@ateneumteatr.pl podając liczbę osób, których rezerwacja dotyczy.

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.
Autorskie scenariusze spacerów znajdują się na stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Zawierają plany tras, informacje o teatrach i ciekawostki dotyczące życia i twórczości postaci z nimi związanych. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań. Obok tras adresowanych do młodzieży i dorosłych znajdują się tam również propozycje dla dzieci i ich rodziców, czyli „spacerowniki teatralne dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych”. Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora “Ateneum” w Katowicach jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce (istnieje od 1945r.). Dzisiejszy repertuar, adresowany głównie do widowni dziecięcej - to zarówno baśniowa klasyka jak i pozycje współczesne. Realizowany …

Więcej

Adres:

ul. Św. Jana 10
40-012 Katowice
Kontakt:

(32) 2-538-221, 2-538-222
slaski@ateneumteatr.pl
http://ateneum.art.pl