Spacerkiem po dnie rzeki

przy wejściu na teren Parku Skaryszewskiego (skrzyżowanie ul. Wedla i ul. Zielenieckiej) mapa

sobota 20.07.2019

Spacerkiem po dnie rzeki

„Wisła błękitna, szara Wisła,
najmilsza rzeka i najbliższa
Płynęła tutaj przed wiekami
i zawsze jest tu wiernie z nami (…)”

… tyle, że nie zawsze „tutaj”, gdzie płynie obecnie. Tak to już jest od zarania dziejów, że człowiek dostosowuje otaczający go krajobraz do swoich potrzeb – niwelując wyniosłości terenu, usypując skarpy. Przyroda sama także zmienia swe oblicze, m.in. za sprawą zachodzących procesów sukcesji biocenoz.

Kolejny rodzinny EKO warsztat poświęcimy dawnej Wiśle. Dowiemy się, którędy przed wiekami płynęła i co sprawiło, że zmieniła swój bieg. Będziemy mieli także okazję pospacerować po dnie naszej najdłuższej rzeki – ale spokojnie, nie musicie ze sobą zabierać sprzętu do nurkowania 🙂

Z całymi rodzinami spotykamy się nieopodal Teatru Powszechnego, przy wejściu na teren Parku Skaryszewskiego (skrzyżowanie ul. Wedla i ul. Zielenieckiej), w sobotę, 20 lipca o godz. 11.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na rodziny z najwyższą frekwencją czekają atrakcyjne nagrody: lot balonem nad Warszawą oraz rejs statkiem po Wiśle. Projekt: „Rodzinna EKO przygoda” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie