Spacer po Cmentarzu Srebrzysko śladami wybitnych gdańszczanek
UD

Spacer po Cmentarzu Srebrzysko śladami wybitnych gdańszczanek

Brama główna do Cmentarza Srebrzysko, ul. Srebrniki 12
🗺 mapa
📅 niedziela 03.11.2019
Spacer po Cmentarzu Srebrzysko śladami wybitnych gdańszczanek
3 listopada IKM i Metropolitanka zapraszają na spacer po Cmentarzu Srebrzysko śladami miejsc spoczynku dziewięciu niezwykłych kobiet, wybitnych gdańszczanek. Razem z przewodniczką, Agnieszką Chylińską, można będzie nawiedzić groby m.in. Anny Walentynowicz, Aliny Pienkowskiej czy Róży Ostrowskiej. Początek spotkania o godz. 12.00 przy Bramie głównej do Cmentarza Srebrzysko, ul. Srebrniki 12.

Odwiedzimy miejsca spoczynku dziewięciu niezwykłych kobiet, wybitnych gdańszczanek, zarówno tych dobrze znanych, jak i tych nieco zapomnianych. Będziemy wspominać ich biografie, osiągnięcia i role, jakie pełniły w życiu miasta, regionu i kraju. Oddamy im cześć chwilą milczenia. Spacer będzie trwał około 1,5 godziny. Ze względów ekologicznych prosimy o nieprzynoszenie zniczy – mówi Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

Spacer po Cmentarzu Srebrzysko śladami wybitnych gdańszczanek

Data: 3 listopada, godz. 12.00
Start: Brama główna do Cmentarza Srebrzysko, ul. Srebrniki 12

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/778597345928028/

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wstęp wolny

Przewodniczka: Agnieszka Chylińska – pochodzi z Krynicy Morskiej, przygodę z Gdańskiem rozpoczęła w 2003 r. i od tamtej pory nie wyobraża sobie mieszkania poza Trójmiastem. Absolwentka kulturoznawstwa i skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie pracuje w norweskim wydawnictwie w Sopocie. Czas wolny spędza eksplorując zakamarki Trójmiasta. Oprowadza po terenach byłej Stoczni Gdańskiej śladami kobiet. Uwielbia spacerować po cmentarzach.

682 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent