Sowoty – pomysł na weekend

📅 czwartek 25.06.2015
Sowoty – pomysł na weekend

W czasie roku szkolnego 2014/2015 studenci kierunków historii, historii sztuki oraz pedagogiki z Uniwersytetu Gdańskiego brali udział w programie pilotażowym w ramach programu edukacji muzealnej SOWA, prowadzonym przez Dział Edukacji, Promocji i PR-u Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Wynikiem ich ciężkiej pracy są stworzone, autorskie programy zajęć, które przeprowadzą w trzech wybranych terminach!

Zajęcia są całkowicie bezpłatne! Obowiązują zapisy telefoniczne:

Dział Edukacji, Promocji i PR-u MHMG

58 76 79 150,

58 76 79 172,

Kontakt e-mail: sowa@mhmg.pl;

Kontakt telefoniczny z Działem Edukacji, Promocji i PR-u wyłącznie w:

• poniedziałki 8.00-16.00

• wtorki – piątki 12.00-16.00

Oferta skierowana do grup, liczących 10-25 osób. Przy dokonywaniu rezerwacji, prosimy podać wybrany temat zajęć:

Batman też to ma, czyli co kryje Sala Czerwona

Autor: Katarzyna Stasiewicz, studentka historii sztuki i pedagogiki

Miejsce: Sala Czerwona w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska

Czas trwania: 120 minut

Termin: 25 czerwca 2015 (czwartek), godz. 12.00-14.00

Przedział wiekowy: Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej

Wciągająca podróż w głąb obrazów. Przyjrzymy się przedstawieniom cnót, porozmawiamy o symbolach i atrybutach, a to wszystko w kontekście współczesnej ikonografii. Podstawowe podjęcia wyjaśnimy dzieciom przy pomocy znanych z codziennego życia logo. Głównym celem zajęć będzie uwrażliwienie na możliwość różnych spojrzeń i interpretacji danego zjawiska.