Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu. Program na marzec

al. Krasińskiego 23 mapa

sobota 06.03.2021 do sobota 27.03.2021

Apollo. Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ta piękna pora roku zawsze zachwyca promieniami pierwszego ciepłego słońca i bogactwem rozkwitającej natury. Światło i kolor są również wyjątkowo ważne przy tworzeniu witraży. W Muzeum Witrażu pragniemy odkrywać ich piękno na nowo i zaprosić do tego wszystkich ciekawych naszego rzemiosła. Na najbliższe tygodnie mamy zaplanowanych kilka ciekawych propozycji warsztatowych, które rozbudzą naszą ciekawość świata i kreatywność.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Sobotnich Porankach – autorskim cyklu warsztatów plastycznych dla dzieci w Pracowni i Muzeum Witrażu.

Program na marzec:

06.03 – Zaprojektuj swój witraż

Na tych warsztatach liczy się tylko kreatywność! Przy jej pomocy z podstawowych materiałów wyłonią się najwspanialsze witraże. Nie ma żadnych ograniczeń, nasi uczestnicy zamienią się na chwilę w artystów i stworzą obiekt marzeń.

13.03 – Łapacze słońca

Do kalendarzowej wiosny już bardzo blisko, ale my nie możemy się doczekać, więc na naszych warsztatach zrobimy łapacze słońca. Nietypowa ramka i suszone kwiaty, nadadzą im niepowtarzalnego charakteru i pozwolą nam się cieszyć pięknem wiosennego słońca.

20.03 – Witrażowe Kwiaty

Kto nie lubi kwiatów? Są idealną inspiracją na początek wiosny, a nasze nie dość, że będą kolorowe to na dodatek świetliste niczym prawdziwy witraż!

27.03 – Ozdoby Wielkanocne

Święta już tuż tuż, pora na zrobienie wyjątkowych ozdób, które włożymy do naszych koszyczków lub ozdobimy nimi okna.

Kilka przydatnych informacji:

  • Zajęcia są dla dzieci od 5 do 12 lat.
  • Miejsca szybko znikają, dlatego zapraszamy do dokonywania rezerwacji z wyprzedzeniem na adres email: info@muzeumwitrazu.pl W treści prosimy o podanie daty, wieku i imienia dziecka.
  • Sobotnie poranki rozpoczynają się o 10 od zwiedzania pracowni. Dzieci zapo­znają się z takimi poję­ciami jak żywe muzeum, warsz­tat, witraż. Podczas zwiedzania obserwują mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty. Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.
  • Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów. Dla chętnych rodziców i dziadków organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30.  Ci, którzy nie chcą zwiedzać, mogą relaksować się  w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą towarzyszyć dzieciom w warsztatach plastycznych.
  • Więcej informacji na: https://muzeumwitrazu.pl/dzieci_i_mlodziez/sobotnie-poranki-w-muzeum-witrazu/

Zapraszamy do rezerwacji!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu. Program na marzec

Pracownia i Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu to wyjątkowa instytucja na polskim i światowym rynku kulturalnym.

Jest efektem nowatorskiej koncepcji - mieści w swoich wnętrzach zarówno działającą od ponad stu lat roku pracownię witrażu, w której artyści …

Więcej

Adres:

al. Krasińskiego 23, 31-111 Kraków

Kontakt:

+48 512 937 979
info@muzeumwitrazu.pl https://
http://muzeumwitrazu.pl