Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu – Lampiony. Odwołane

Muzeum i Pracownia Witrażu, al. Krasińskiego 23 mapa

środa 04.11.2020

Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu - Lampiony

Późna jesień przynosi ze sobą więcej deszczowej, pochmurnej pogody i coraz krótsze dni, co sprawia, że zaczynamy tęsknić za odrobiną słońca. Dlatego w pierwszą listopadową sobotę zapraszamy do  Muzeum Witrażu, gdzie postaramy się odgonić nieprzyjemną szarość. Stworzymy własnoręcznie kolorowe lampiony, które będą cudownie rozjaśniać nasze domy i otulać je aurą pięknych barw. W tym celu posłużymy się szklanymi kulami i ozdobimy je z pomocą różnych materiałów, w geometryczne wzory, motywy kwiatowe i inne,  możliwości jest mnóstwo, wszystko zależy tylko od wyobraźni.

W ramach cyklu Sobotni Poranek organizujemy cotygodniowe warsztaty plastyczne dla dzieci. W każdą sobotę o 10:00 spotykamy się na zwiedzaniu naszego warsztatu, żeby następnie samodzielnie wykonać witraże z papieru, bibuły i innych czasami nietypowych materiałów. Dodatkowo, każda sobota to inny temat zajęć i jeśli ktoś już u nas był, zapraszamy o 10:45 tylko na część plastyczną. Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów.

Dla chętnych rodziców i dziadków organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30. Ci, którzy nie chcą zwiedzać, mogą relaksować się w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą towarzyszyć dzieciom w warsztatach plastycznych. Rezerwacje (konieczne) wyłącznie e-mailowo: info@muzeumwitrazu.pl W temacie maila prosimy podać datę poranka, w treści imię i wiek dziecka.

*zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu – Lampiony. Odwołane

Pracownia i Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu to wyjątkowa instytucja na polskim i światowym rynku kulturalnym.

Jest efektem nowatorskiej koncepcji - mieści w swoich wnętrzach zarówno działającą od ponad stu lat roku pracownię witrażu, w której artyści …

Więcej

Adres:

al. Krasińskiego 23, 31-111 Kraków

Kontakt:

+48 512 937 979
info@muzeumwitrazu.pl https://
http://muzeumwitrazu.pl