Sobótki ręczne – zajęcia rodzinne

Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 mapa

sobota 11.07.2020 do sobota 25.07.2020

10

Sobótki ręczne - zajęcia rodzinne

Weekendowe rodzinne zajęcia adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich opiekunów.  Dajemy „śmieciom”  nowe życie, uczymy patrzenia na nie w kreatywny sposób. W trakcie warsztatów zespoły  tworzą prace plastyczne na zaproponowany temat z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, począwszy od rzeczy z recyklingu (plastikowe butelki, pudła kartonowe,folie, tkaniny), przez tworzywa naturalne (kije, patyki, wiklina) aż po przedmioty codziennego użytku (sitka, lejki, kosze, miotły, łyżki) czy elementy konstrukcyjne (kółka, rury, taśmy, sznurki). Projekty nie wymagają od uczestników wyjątkowych zdolności plastycznych ani manualnych, nie używamy narzędzi (poza nożyczkami). Zajęcia pozwalają dzieciom spojrzeć na zwykłe przedmioty z zupełnie innej perspektywy, uczą twórczego myślenia oraz dają możliwość stworzenia czegoś niezwykłego wspólnymi siłami, przy czym opiekunowie tylko wspierają działania dzieci. To one są tu głównymi wykonawcami.

data: 11, 25 lipca 2020 (sobota)

godzina: 15:00-17:00

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki

wiek uczestników: dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami

czas trwania: 120 minut

prowadzenie: Jola Królicka

koszt: 10 zł za dziecko

WAŻNE INFORMACJE:

Lipcowe Twórcze Warsztaty- odbywają się w Fabryce Sztuki- koszt udziału w warsztatach rodzinnych i warsztatach dla dzieci wynosi 10 zł za dziecko, za pojedynczy warsztat, lub dzień warsztatowy;- na warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc- udział w warsztatach wiąże się z przestrzeganiem poniższego regulaminu i wypełnieniem formularza.

Regulamin uczestniczenia w zajęciach na terenie Fabryki Sztuki:1. W działaniach mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe;2. Każdorazowo przed przybyciem uczestnika do FS należy zmierzyć temperaturę. Jeżeli jest ona wyższa niż 36,90 C – uczestnik musi zostać w domu;3. Wszystkie działania odbywają się w przestrzeniach dostosowanych i zgodnie z przyjętymi zachowaniami sanitarnymi;4. Ilość uczestników biorących udział w działaniu uzależniona jest od przestrzeni w której jest realizowana – dozwolona ilość osób na m2;5. Każdy uczestnik działań może w nich uczestniczyć na własną odpowiedzialność i po akceptacji niniejszych zasad zachowań sanitarnych;6. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w działaniach tylko po pisemnej akceptacji opiekuna prawnego niniejszych zasad zachowań sanitarnych;7. Uczestnik zajęć ruchowych ćwiczy tylko z własnymi przyborami, przedmiotami (np. karimata);8. Przybory wykorzystywane podczas zajęć są dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.9. W jednej ławce/ stoliku siedzi jeden uczestnik, a odległości między ławkami/stolikami wynoszą min. 1,5m;10. W zajęciach grupowych/ zespołowych odległość między uczestnikami wynosi min. 2 m;11. Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczestników;12. Uczestnicy, którzy przychodzą na działania, muszą przed wejściem do budynku zdjąć maseczkę i schować ją w plecaku. Na zajęciach mogą używać tylko nowych, czystych maseczek;13. Osoby nieprzestrzegające postanowień niniejszych Zasad będą wykluczone z działania w którym uczestniczą;

System rezerwacji miejsc na te warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00, mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.orgNie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników:- w przypadku warsztatów rodzinnych i warsztatów dla dzieci: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię i nazwisko opiekuna;- w przypadku warsztatów dla młodzieży i dorosłych: imię, nazwisko i wiek uczestnika.

Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook