Sobota z Zielonym Wrocławiem

Żabia Ścieżka na Przedmieściu Oławskim mapa

sobota 25.09.2021

Sobota z Zielonym Wrocławiem

Przyjdź w sobotę (25 września) na zielony piknik przy Żabiej Ścieżce na Przedmieściu Oławskim i spędź czas na grach, zabawach, konkursach z cennymi nagrodami i poznawaniu wrocławskiego środowiska naturalnego razem z Departamentem Zrównoważonego Rozwoju UMW oraz partnerami wydarzenia: Hydropolis, Strażą Miejską, ZZM, Ekosystemem, Fundacją OnWater oraz Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej.

Miejsce wydarzenia wybrano nie bez powodu, spotykamy się bowiem na niedawno zrewitalizowanym wybrzeżu Oławy. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Zielony Wrocław”, czyli szereg działań i inicjatyw środowiskowych, które nas otaczają, oraz te, w które możemy się zaangażować.

Impreza rozpoczyna się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 17.00. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i nietypowych zabaw, takich jak bieg z wiadrem węgla przez przeszkody, zielone koło fortuny z nagrodami czy warsztaty naukowe z Hydropolis. Ale to tylko część atrakcji, które czekają na wrocławian na Przedmieściu Oławskim.

Program atrakcji

500 skrzydłokwiatów trafi do mieszkańców, którzy w sobotę (25 września) odwiedzą bulwar nad Oławą na tyłach dawnego szpitala im. Marciniaka przy ul. Traugutta. Aby odebrać ozdobną roślinę, trzeba spełnić jeden z 2 warunków – przynieść ze sobą elektroodpady, czyli np. stary niedziałający telefon, zepsuty telewizor, toster lub wykazać się wiedzą na temat ochrony środowiska. Warto odebrać nową roślinkę, która nie dość, że będzie ozdobą naszego domu, to jeszcze poprawi jakość powietrza, którym oddychamy. Na wszystkich chętnych będą czekać duże – 40-cm okazy skrzydłokwiatów.

Na stoisku akcji Zmień Piec, poza możliwością rozmowy z doradcami energetycznymi i otrzymaniem roślin za elektroodpady, będzie można spróbować swoich sił w spacerze z wiadrami węgla przez przeszkody. – Choć może to wydawać się zabawne, to właśnie brak potrzeby noszenia węgla jest podawany przez mieszkańców, jako jeden z największych plusów wymiany kopciuchów – mówi dyrektor Szymczak-Pomianowska.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

W trakcie pikniku będzie można przekonać się samemu, jak powstają Odnawialne Źródła Energii (OZE). Organizatorzy przewidzieli możliwość zrobienia soku przy pomocy blendera rowerowego czy wyścigów po torze samochodzikami wielkości pudełka zapałek, które będą napędzane siłą ludzkich mięśni.

Na stoisku Hydropolis będzie można wziąć udział w warsztatach i zobaczyć ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem wody. Nie zabraknie również stoiska Wrocławskiej Kranówki. Twórcy kampanii informacyjnej „Dzikie w mieście” będą zachęcać wrocławian do poznania odgłosów, jakie wydają dzikie zwierzęta mieszkające w stolicy Dolnego Śląska.

Na odwiedzających piknik będzie czekać też zielone koło fortuny – kręcąc nim, wylosujemy zadanie, za którego wykonanie czekają liczne nagrody: zielone elementy ubioru: skarpetki, koszulki, bluzy, parasolki Złap deszcz, miejskie gadżety. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć także udział w zabawie o nagrody specjalne, związane ze zrównoważonym transportem: hulajnogą elektryczną, składanym rowerem oraz zegarkiem sportowym.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie