Sny Małgosi – książka, o jakiej Ci się nie śniło

piątek 25.09.2020 do piątek 09.10.2020

A gdybyśmy tak mogli zamienić się w psa? Albo zmniejszyć się do rozmiarów filiżanki od kawy? Albo gdybyśmy znaleźli zegarek, który potrafi zatrzymać czas?

Wydaje Ci się to niemożliwe? W snach wszystko jest możliwe!

Zapraszam Cię do świata Małgosi, zwyczajnej dziewczynki, której przytrafiają się niezwykłe przygody. Będzie zabawnie, czasem trochę niebezpiecznie, ale wszystko zawsze dobrze się skończy, bo na zakończenie każdej historii Gosia…
Ale o tym Ci już nie powiem – o wszystkim przeczytasz na kartach tej książki.

Życzę Ci miłej lektury i niezwykłych snów!

„Sny Małgosi” to debiut autorski Rafała Czerwonki. Książka zawiera czternaście niesamowitych historii, opowiedzianych na niespełna 250 stronach – pełnych akcji i z dużą dawką humoru. Uwaga – wszystkie historie dobrze się kończą!

„Sny Małgosi” to idealna lektura dla Czytelników w wieku 6-12 lat, ale z zainteresowaniem i satysfakcją przeczyta ją tak naprawdę każde dziecko. Oprócz niesamowitych historii, zawiera także piękne ilustracje, wykonane przez Beatę Dyszkiewicz-Dziadak, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Każde z opowiadań traktuje o ważnych sprawach i nie zawiera kontrowersyjnych treści, takich jak magia czy kwestie światopoglądowe i ideologiczne. Książka pozostawia po sobie pewien niedosyt, bowiem chciałoby się poznać więcej tego rodzaju historii – stąd do książki chce się wracać.

Premiera książki „Sny Małgosi” – 1 października 2020 roku.
Książka można nabyć tylko poprzez stronę internetową www.snymalgosi.pl.

Sny Małgosi
Autor: Rafał Czerwonka
Ilustracje: Beata Dyszkiewicz-Dziadak
Redakcja: Ewa Popielarz
Korekta: Marta Kowerko-Urbańczyk
Skład: Rafał Czerwonka
Wydawnictwo: NaszeMaluchy.pl – Rafał Czerwonka
246 stron, twarda okładka, druk kolorowy, dla dzieci od 6 do 12 lat
Wydanie pierwsze

O autorze
Rafał Czerwonka to – jak sam mówi – przede wszystkim mąż oraz tata czwórki dzieci. Także inżynier, społecznik i redaktor naczelny lokalnej gazety.

Pisze od zawsze. W podstawówce były to dziecinne rymowanki, potem teksty amatorskich piosenek i różnorakie wierszyki, a jeszcze później ogrom treści do wszelakich stron internetowych. Założył lokalną gazetę, gdzie dużo pisze o sprawach dotyczących swojego najbliższego sąsiedztwa. Rozpoczętych i rozgrzebanych ma co najmniej kilka książek – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Książka „Sny Małgosi” jest pierwszą z tych, które skończył i w dodatku samodzielnie wydał.

„Sny Małgosi” powstały tak naprawdę dzięki moim dzieciom, które zawsze preferowały bajki opowiadane, w miejsce tych czytanych z książek – nazywało się to u nas „bajkami z buzi”. Kreowałem więc wciąż nowe historie, aby zadowolić moje pociechy i dać im radość ze wspólnego przeżywania wymyślanych na gorąco przygód. Dzieci nie pozwalały na powtórki opowiedzianych już wcześniej historii, dzięki czemu powstało tak wiele unikatowych opowieści. Najciekawsze bajki postanowiłem w końcu spisać i tak powstała książka „Sny Małgosi” – opowiada Rafał Czerwonka o kulisach powstania książki.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie