Smykofonia, koncerty dla melomaluszków

sobota 22.11.2014 do niedziela 23.11.2014

Smykofonia to sezon koncertowy, przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, pod hasłem: „Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!”

22-23 listopada | Scena Elektoralna/Smykofonia, koncerty dla melomaluszków

Projekt  Smykofonia Fundacji Muzyka jest dla wszystkich  
Warszawa, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa   
22-23 listopada
godz. 10.00 – koncert dla niemowląt,    
godz. 11.15 – koncert dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat,   
godz. 12.30 – koncert dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. 

Wstęp: bilety dostępne przez www.ebilet.pl Bilety w cenie 15 zł dla dzieci i dorosłych
Dzieci do ukończenia 12 miesiąca życia zapraszamy bez biletu.
Rafał Tworek(fortepian)
Rafał Chmiel(akordeon)
Maciej Młóciński(kontrabas)
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik (fortepian)
Magdalena Kordyliańska, Miłosz Pękala (instrumenty perkusyjne)
oraz
Dorota Miśkiewicz (wokal)

 

Scena Elektoralna/Smykofonia

Przed każdym koncertem dostępna będzie pula 10 biletów, jednak zważywszy na duże zainteresowanie polecamy zakup biletów na stronie eBilet.pl.

Smykofonia to sezon koncertowy, przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, pod hasłem: "Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!"

8 i 9 listopada  W rytmie tanga

W jesienne przedpołudnie wraz z Fundacją Kreatywnej Edukacji oraz zespołem Tango Cancion przeniesiemy się do ojczyzny tanga, Argentyny. W programie znajdą się utwory kompozytorów: Carlosa Gardela, Matosa Rodrigueza, Astora Piazzolli, jak i rodzimych polskich twórców. Oprócz utworów instrumentalnych w koncercie pojawią się utwory wokalne w różnorodnych skalach, jak i czysto rytmiczne, prezentowane przez muzyków Zespołu Fundacji Kreatywnej Edukacji, zgodnie z założeniami Teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona. Zapraszamy do wspólnego muzykowania oraz tańca.

Zespół Tango Cancion wystąpi w składzie:

Prowadzenie koncertów: Miłosz i Jolanta Gawryłkiewicz

22 i 23 listopada O kotku, słowiku i Panu Tralalińskim

Gościem specjalnym tego weekendu Smykofonii jest zespół Kwadrofonik, Dorota Miśkiewicz oraz piosenki Witolda Lutosławskiego w nowej odsłonie muzycznej. Usłyszymy ciekawe połączenie brzmienia instrumentów perkusyjnych i dwóch fortepianów oraz głos jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych – Doroty Miśkiewicz.

Zespół Kwadrofonik wystąpi w składzie:

Koncerty poprowadzi: Adriana Wdziękońska

Wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, jak również silny trend odbudowujący rodzinne uczestniczenie w zdarzeniach muzycznych są motorem działania dla nas i wielu renomowanych instytucji muzycznych w Europie i Ameryce Północnej, które organizują stałe cykle koncertowe dla najmłodszych. Bezpośrednią inspiracją Smykofonii jest cykl Chamber Tots (Kameralne Maluchy), organizowany przez słynną Wigmore Hall w Londynie.

Na miejscu przed każdym koncertem dostępnych jest 10 biletów. Jednak ze względu na duże zainteresowanie zalecamy wcześniejszy zakup biletów na eBilet.pl.

Organizator: Fundacja Muzyka jest dla Wszystkich

Współorganizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynator/kontakt: Piotr Łabanow 695 688 007, Małgorzata Kalicińska, tel. 22 586 42 27, e-mail:m.kalicinska@mik.waw.pl

 

www.smykofonia.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie