Smacznie, zdrowo, kolorowo – warsztaty dla dzieci

Muzeum Powstania Warszawskiego, Grzybowska, Warszawa mapa

niedziela 07.08.2016

mpw warsztay

 

Zapraszamy dzieci w kulinarną podróż po wybranych krajach Europy. Odwiedzimy Włochy, Hiszpanię i Austrię. Dzieci przekonają się, jak różnorodna i ciekawa potrafi być kuchnia krajów. Uczestnicy sami przygotują wybrane potrawy.

Warsztaty skierowane są do dzieci ze starszych grup przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej (5-9 lat).

7 sierpnia, godz. 11.00

Udział w warsztatach po rejestracji na http://396866-4.evenea.pl/

 

„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – warsztaty prowadzone przez specjalistów z „Kolorowego Widelca”. Miłośnicy zdrowego odżywiania w atrakcyjny sposób pokazują dzieciom i ich rodzicom jak zdrowo się odżywiać. Przekonamy się, że wspólne przyrządzanie posiłków to świetna zabawa, która jest kluczem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Cykl składa się z weekendowych spotkań warsztatowych: kolejne – 14.08

14.08 – Lato w ogrodzie
Nasz ogrodnik zaprosi dzieci na wirtualną wizytę na działce. Dzieci poznają sekrety owoców i warzyw, które można spotkać w sierpniu w ogrodzie. Podejrzą cykl rozwoju roślin. Zapoznają się z wybranymi owadami i nauczą się je odróżniać od szkodników. Samodzielnie przygotują pyszną sałatkę z darów ogrodu.

„Pokój na lato” – letni pawilon rekreacyjno-kulturalny tuż przy Muzeum – w nowej odsłonie, niezależny od pogodowych humorów warszawskiego lata, będzie działał do końca sierpnia. Jest to miejsce, gdzie można przyjść na varsavianistyczny dyżur, posłuchać Stanisławy Celińskiej, wziąć udział w retro potańcówce czy wyprzedaży garażowej. Dowiemy się także, jak zająć się renowacją mebli, jak rozpoznawać jadalne rośliny w mieście, czy samodzielnie stworzyć kosmetyki bez chemii. Każdy będzie mógł się pohuśtać na gigantycznym hamaku lub po prostu odpocząć w cieniu drzew z książką i lemoniadą. Do dyspozycji gości będzie również bezpłatny hotel dla kwiatów. W „Pokoju na lato” edukatorzy z Muzeum Powstania będą także prowadzić zajęcia dla najmłodszych gości m.in. w ramach akcji Lato w mieście. Oprócz turnieju planszówek, zajęć o gwarze, dzieci będą miały okazję tworzyć lasy w butelce.

 

Godziny otwarcia: codziennie od godz. 11.00 do ostatniego gościa;

Wstęp na wszystkie wydarzenia w Pokoju na lato jest bezpłatny. Na część spotkań obowiązuje rejestracja. Szczegóły na www.1944.pl; www.facebook.com/pokojnalato

Patroni medialni: RDC, Gazeta Stołeczna, Warszawa Gazeta.pl, Co jest grane, Label

Partner: SKANSKA

Pokój na lato, skarpa przy Muzeum, ul. Grzybowska/róg Towarowej

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
muzeum powstania warszawskiego logo

Muzeum Powstania Warszawskiego

  Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających …

Więcej

Adres:

ul. Grzybowska 79,
00-844 Warszawa


Kontakt:

0 22 626 95 06
kontakt@1944.pl
http://www.1944.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:wakacjewarsztaty