Słuchowiska familijne: Wszyscy świętują

Państwowe Muzeum Etnograficzne mapa

wtorek 25.01.2022 do czwartek 03.02.2022

Słuchowiska familijne: Wszyscy świętują

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie od stycznia rusza z nowym cyklem podcastów dla dzieci pt. „Wszyscy świętują”. Będą to opowieści dźwiękowe o wybranych świętach na świecie i sposobie ich celebrowania. Odcinki powstają w oparciu o książkę „Wszyscy świętują”, którą PME objęło patronatem.

Słuchowisko to 12 odcinków – po jednym na każdy miesiąc – przedstawiających różnorodne przejawy świętowania, karnawału, festiwalu oraz zabawy determinowanej porą roku lub datą kalendarzową. Punktem wyjścia są święta opisane w książce „Wszyscy świętują” Joanny Rzyskiej wyd. Druganoga, poszerzone o wiedzę etnografów z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Kolejne odcinki słuchowiska przedstawią nie tylko święta z dalekich lądów jak Wybrzeże Kości Słoniowej czy Meksyk, ale też opowiedzą o obchodzeniu i tradycji świąt dobrze nam znanych, takich jak Śmingus – Dyngus czy Wigilia Nowego Roku.

Jak świętujemy? Dlaczego świętowaniu towarzyszy zabawa i czy zawsze tak jest? Dlaczego podczas świąt przebieramy się, wychodzimy na ulicę, paradujemy i objadamy się bez zastanowienia? I czy wszyscy świętują tak jak my? Na te i inne pytania odpowiedzą opowiedziane historie. Słuchowisko „ Wszyscy świętują” to wspólna podróż po oryginalnych tradycjach świątecznych pielęgnowanych w różnych zakątkach Ziemi.

Cykl podcastów familijnych „Wszyscy świętują” będzie można posłuchać na muzealnym kanale Spotify oraz YouTube. Premiera pierwszego odcinka już 25 stycznia, następny ukaże się 22 lutego. Informacje o cyklu i kolejnych odcinkach znajdują się stronie internetowej i mediach społecznościowych Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

PME zaprasza do słuchania.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Słuchowisko „Wszyscy świętują” jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „To tu, to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach”.

Produkcja: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Książka „Wszyscy świętują” autorka Joanna Rzyska wydawnictwo DRUGANOGA.
Opracowanie graficzne Acapulco Studio.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie