Słuchaj! Online – Jasiek i … straszliwe psa-chcenie

Wrocławski Teatr Lalek mapa

niedziela 17.05.2020

Słuchaj! Online - Jasiek i ... straszliwe psa-chcenie

SŁUCHAJ! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na naszej stronie internetowej w co drugą niedzielę o godz. 15:00.

Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem „Jasiek i…”, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymon Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* – formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

„Jasiek i…straszliwe psachcenie” –  słuchaj online tutaj

Stało się – Jasiek zachorował. Objawy są nietypowe: brak apetytu, niczym-się-nie-cieszenie oraz spłaszczenie nosa (od wyglądania przez okno na podwórko). Tym razem to raczej nie wirus… Zaniepokojona mama wzywa lekarza, który stwierdza wyjątkowo ciężki przypadek Straszliwego Psa-chcenia! To choroba, która dotyka ponad 80% dzieci w tym wieku. Stan chłopca niestety się pogarsza, aż w końcu zadaje on Straszliwe Pytanie:

– Czy mogę mieć Psa?

Ale przecież psem trzeba się zajmować, wychodzić z nim na spacery i poświęcać mu czas. Czy Jasiek jest na to gotowy? I co na to mama?

JASIEK I STRASZLIWE PSA-CHCENIE znakomitej dramatopisarki Marty Guśniowskiej to zabawna i jednocześnie wzruszająca opowieść o empatii, trosce i odpowiedzialności. W interpretacji Agnieszki Błaszczak i aktorów WTL-u, z muzyką nagraną na żywo przez duet SzaZa, zapewni Wam nie tylko świetną teatralną zabawę, ale też może się stać punktem wyjścia do ważnych rozmów.

Tekst: Marta Guśniowska
JASIEK I … STRASZLIWE PSA-CHCENIE – 17.05 | 15:00
Reżyseria: Agnieszka Błaszczak
Muzyka: SzaZa
Wystąpili: Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Aleksandra Mazoń,
Barbara Pielka, Jacek Radomski

#ZOSTANWDOMU #ZOSTAJEWDOMU

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Więcej

Adres:

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław


Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:audiobookiteatr