Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Słówko dla klimatu – weź udział w ekologicznym konkursie recytatorskim. Sosnowiec

Sosnowiec
🗺 mapa
📅 piątek 23.02.2024 do niedziela 25.02.2024
Słówko dla klimatu – weź udział w ekologicznym konkursie recytatorskim. Sosnowiec
Zapraszamy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Sosnowca do udziału w ekologicznym konkursie recytatorskim „Słówko dla klimatu” organizowanym przez Filię nr 4 – Sielec. Konkurs odbywa się w ramach akcji „Godzina dla Ziemi”, polegającej na symbolicznym wyłączeniu świateł w domach i biurach na godzinę w ostatnią sobotę marca. Ten prosty gest ma na celu refleksję nad zmianami klimatu oraz zwrócenie uwagi na problem nadmiernego zużycia energii.

Zadanie konkursowe polega na recytacji przez każdego z uczestników wiersza o tematyce ekologicznej. Zgłoszeń mogą dokonywać nauczyciele uczniów w terminie 19 lutego – 18 marca 2024 r. Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 3 uczniów, po jednym z każdej kategorii wiekowej. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest dostarczenie mailowo lub osobiście do siedziby Organizatora kompletu kart zgłoszenia każdego z uczestników. Konkurs odbędzie się 26 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Filii nr 4 – Sielec, ul. Zamkowa 9. Wyłonienie zwycięzców i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu konkursu. Regulamin oraz karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej: www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent