Słowa z Krakowa, czyli rozmowy o języku w Bibliotece Kraków

Filia nr 21 przy ul. Królewskiej 59
📅 wtorek 19.03.2024
Słowa z Krakowa, czyli rozmowy o języku w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza we wtorek 19 marca do swojej Filii nr 21 przy ul. Królewskiej 59 na pierwsze spotkanie z cyklu „Słowa z Krakowa”, czyli „królewskie i niekrólewskie rozmowy o języku (na wesoło)”.

Rozmowy o smaku słów i wędrówkach znaczeń, o regionalizmach, wyrazach rdzennie krakowskich i zasiedziałych przybyszach – jak sznycel (nie ten z Wiednia), zastrugaczkanakastlik i fliziarz – i ich odpowiednikach z innych regionów Polski.

Spotkanie poprowadzą i rozmawiać z będą językoznawcy: dr Agnieszka Staniszewska-Mól (dyrektor Biblioteki Kraków) i dr Artur Czesak (dialektolog).

Na spotkaniu jego uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi przykładami regionalizmów i zapisać je w specjalnie przygotowanej księgi.

Spotkania „Słowa z Krakowa” będą się odbywać co kwartał.

Więcej na www.biblioteka.krakow.pl.