„Słoniowe mikołajki” w Warszawskim ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ratuszowa, Warszawa, mapa

wtorek 06.12.2016

mikolajki-u-sloni

6 grudnia nasze słonie dostaną mikołajkowe prezenty. Punktualnie o 12.00 Bubę, Ernę, Fryderykę i Leona odwiedzi Mikołaj, który wręczy im na arenie w Słoniarni niespodzianki.

GDZIE: Warszawskie ZOO; Słoniarnia

KIEDY: 06.12.16; godz. 12.00

Wszyscy, którzy odwiedzą nas tego dnia, będą mogli popatrzeć z jaką gracją i precyzją słonie odpakowują prezenty i się nimi cieszą. Oczywiście, jeśli nasi Goście będą sami chcieli coś podarować słoniom, będą mogli przynieść ich ulubione smakołyki: banany, melony, arbuzy, cytryny, niesolone orzeszki ziemne i zostawić w koszu na podarki.

Z okazji „słoniowych mikołajek” mamy również niespodziankę dla Zwiedzających. W poniedziałek, 5.12.2016r. o godzinie 11.00, na naszym facebookowym fanpage’u pojawi się proste pytanie dotyczące słoni. Pierwsze 3 osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi i przyjdą na „słoniowe mikołajki” we wtorek, będą mogły – wraz z osobą towarzyszącą, o godz. 12.30 – zwiedzić w towarzystwie opiekunów słoni zaplecze Słoniarni. To na pewno będzie fascynująca wycieczka. Zapraszamy!

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP. Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintrodukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze. Warszawskie ZOO jest wyjątkowe, gdyż jako jedyny polski ogród i jeden z bardzo nielicznych w Europie ma stworzony Dział Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z Azylem dla Ptaków i ośrodkiem CITES. Naszą misją jest więc nie tylko jak najlepsze wykonywanie statutowych obowiązków jako członka prestiżowego europejskiego stowarzyszenia EAZA, ale także praktyczne działanie na rzecz dzikiej fauny i szeroko rozumianej ochrony rodzimej przyrody. Wiemy że to na razie jest jeszcze wśród ogrodów zoologicznych mało popularne, ale mamy także świadomość, że jest to kierunek właściwy i bardzo społeczeństwu dużego miasta (w naszym przypadku Warszawy) potrzebny. Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 5 tysięcy pacjentów, więcej niż 50 pozostałych ośrodków rehabilitacji ptaków w całej Polsce. A warszawiacy mają coraz lepszą świadomość tego, że ich ZOO jest wyjątkowe w pozytywnym tego pojęcia znaczeniu.

Marzeniem Dyrekcji jest także, by warszawiacy traktowali ZOO jako swoje, znali żyjące w nim zwierzęta z imienia i traktowali ich jak bliskich sąsiadów. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00. Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także i w okresie jesienno-zimowym. Zapraszamy.

Osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami:

Ewa Ziółkowska: 508 989 887 e.ziolkowska@zoo.waw.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie