Słonik, który polubił być sobą – książka dla dzieci z inspirującym przesłaniem

wtorek 26.10.2021 do środa 10.11.2021

Słonik, który polubił być sobą - książka dla dzieci z inspirującym przesłaniem

W Amberku powracają z nowym bestsellerem autorzy współczesnej klasyki „Żyrafy nie umieją tańczyć”, książki nieschodzącej z list bestsellerów od ponad 30 lat, sprzedanej w 10 milionach egzemplarzy w 36 językach!

W słoniowej tradycji zwyczaje kazały,
by WSZYSTKIE młode w szranki stawały
i lepszymi niż inne być próbowały.

W nagrodę za wyjątkowe osiągnięcie, król nadaje im zaszczytne imiona. Tylko mały słonik Num-Num nie chce wziąć udziału w zawodach, bo nie wierzy, że jest w czymś lepszy od innych i boi się ośmieszyć. Załamuje się i odchodzi, gdy król szydzi z jego starań. Ale spotyka nowych przyjaciół i dzięki ich życzliwości odkrywa swój wyjątkowy talent, jakim jest po prostu BYCIE SOBĄ. Przyjaciele pomagają mu zrozumieć, że tak jak każdy i on jest ważny, wyjątkowy i niepowtarzalny, bo jego wartość nie zależy od żadnej szczególnej umiejętności, tylko naturalnej szczerości i dobroci.

W poprzednich książkach, „Żyrafy nie umieją tańczyć” i „Bądź dzielny, pingwinku!”, Giles Andreae i Guy Parker-Rees również nieśli inspirujące i podbudowujące przesłanie. Uczyli dzieci odwagi i pokazywali, że można spełniać marzenia. I że nikt nie powinien być odtrącony, dlatego że jest trochę inny albo coś gorzej mu wychodzi. Teraz w Amberku – ich nowa, radosna, bajecznie kolorowa, ciepła, i wzruszająca książka rozwija poczucie własnej wartości, dodaje otuchy i inspiruje do wiary w siebie. To zachęta do BYCIA PO PROSTU SOBĄ!

Słonik, który polubił być sobą
GILES ANDREAE il. PARKER-REES GUY
Tytuł oryginału: Elephant Me
Tłumaczenie: Małgorzata i Zbigniew Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 225×276
Data wydania: 2021-10-22
EAN: 9788324173082
Wydawnictwo Amber

Słonik, który polubił być sobą - książka dla dzieci z inspirującym przesłaniem
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie