Śląski Dzień Dziecka w Mysłowicach!

📅 sobota 01.06.2013
Śląski Dzień Dziecka w Mysłowicach!

Wśród nich m.in.: pokazy ujeżdżania koni, konkursy z nagrodami, tematyczne pokazy jazdy konnej dla dzieci, pokazy strażackie OSP, stoisko wystawowe koła łowieckiego oraz Wielkie Gotowanie. Partnerem społecznym wydarzenia jest Fundacja „By dalej iść".

„Śląski Dzień Dziecka" to impreza, która odbędzie się dzięki miejscowej inicjatywie Celiny Nierodkiewicz, właścicielki stadniny oraz Fundacji „By dalej iść", wspierającej rodziny po stracie. Dzieci w tym szczególnym dniu będą mogły poczuć się zupełnie wyjątkowo.

„Bajkowy Świat"

Na dzieci będzie czekać mnóstwo przyjemności. Organizator zaplanował m.in.: tematyczne pokazy jazdy konnej o tajemniczych nazwach „Konne love story", „Błędny rycerz" czy „Alicja w krainie czarów". Podczas wydarzenia odbędzie się szereg konkursów z nagrodami. Wśród nich zabawy muzyczne, taneczne i rysunkowe. Wydarzenie uświetnią pokazy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowicach oraz stoiska wystawowe koła łowieckiego. Myśliwi z regiony przygotowali dla dzieci specjalne atrakcje. Głównym punktem imprezy będzie Wielkie Gotowanie „Gar Bigosu", czyli dzieci pod czujnym okiem profesjonalnych kucharzy będą przygotowywać kulinarne potrawy.

Przyjemne z pożytecznym

„Śląski Dzień Dziecka" w mysłowickiej stadninie to szczególne wydarzenie ze względu na możliwość obcowania dzieci z końmi. W tym dniu do stadniny zawita także grupa ponad 30 osób niepełnosprawnych, którym w sposób szczególny organizator chce zapewnić poczucie bezpieczeństwa i komfortu. – Chcemy, aby wszystkie dzieci w tym dniu, zarówno pełnosprawne jak i niepełnosprawne, czuły się dokładnie tak samo, czyli szczęśliwie. U nas wszystkie dzieci traktowane są równo. Na każde dziecko będą czekać niespodzianki. Dla nas to także olbrzymia nobilitacja, aby móc świętować z najmłodszymi – tłumaczy Celina Nierodkiewicz, właścicielka stadni koni „Arabka".

Dlaczego konie?

Psychoterapeuci coraz śmielej mówią, że jest coś na zewnątrz konia, co jest dobre dla wnętrza człowieka. Konie to duże, ciepłe i piękne zwierzęta, które od wieków fascynowały i inspirowały ludzi. – Konie są jak lustra, w których odbija się ludzka dusza. To zwierzęta hipersensytywne i z łatwością odczytują ludzkie emocje, niezależnie od tego, jak głęboko są one schowane. Dlatego też psychoterapia z udziałem koni jest niezwykle skuteczna zwłaszcza dla osób przeżywających stratę, traumę, żałobę, bądź nieradzących sobie ze stresem i tym samym niepotrafiących funkcjonować w społeczeństwie – tłumaczy Katarzyna Włoch-Hyla, psychoterapeutka z Fundacji „By dalej iść".

Czas na Mysłowice-Dziećkowice

Lokalna inicjatywa to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą korzystać z miejscowych atrakcji i planować wypoczynek dla siebie i całej rodziny. Połączenie ofert obiektów rekreacyjnych, organizacji OPP działających w regionie i miejscowych przedsiębiorców daje możliwość korzystania z preferencyjnych warunków i pokazuje, że Mysłowice warto odwiedzić. – Wielkie serca naszych sponsorów i partnerów, a także wszystkich osób, które przyłożyły rękę do przygotowania tego wydarzenia, to wielki dar. Wszystkie środki finansowe i rzeczowe zostaną przekazane na zakup nagród dla dzieci. Stadnina w tym dniu świadczy swoje usługi dla dzieci całkowicie bezpłatnie. – dodaje Celina Nierodkiewicz.

Rodzicu, jeśli ten dzień chcesz spędzić ze swoim dzieckiem w Mysłowicach, sprawdź stronę www.arabka.cba.pl i fan page: www.facebook.com/StadninaKoniArabka.