Ślady. Interaktywny Plac Zabaw

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław mapa

niedziela 01.03.2020

Ślady. Interaktywny Plac Zabaw. Wystawa rodzinna

Centrum Sztuki WRO zaprasza na kolejną odsłonę wystawy Interaktywny Plac Zabaw, której formuła nie przestaje się rozwijać. Po SYGNAŁACH, przygotowanych z okazji 10-lecia koncepcji projektu, w tym roku następną propozycją są ŚLADY.

Tym razem od stycznia do marca w prezentowanych pracach będziemy tropić ślady środowiska naturalnego i, zwracając uwagę na szereg istotnych elementów, spróbujemy zmniejszyć syndrom deficytu natury w codziennym życiu.

W dzieciństwie jesteśmy szczególnie wrażliwi na otaczający nas świat, uczymy się relacji z otoczeniem. Program wystawy ŚLADY – prezentowane na niej prace oraz seria wydarzeń i działań towarzyszących – pozwoli nam poczuć przyrodę, budować świadomość tego, że jest ona bezcennym dobrem, i że kreowanie właściwej postawy wobec niej, powinniśmy zacząć jak najwcześniej.

Głównym punktem ekspozycji jest instalacja FAKTURY, wywodząca się z pierwszego Interaktywnego Placu Zabaw, stanowiąca układankę pięciu faktur związanych ze zjawiskami zachodzącymi w środowisku. Specjalnie na tę wystawę Paweł Janicki we współpracy z Małgorzatą Sikorską i Sebastianem Siepietowskim przygotowali interaktywną instalację SZUMi LAS, reagującą na szum/dźwięki generowane przez widzów.

W specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficznej w galerii będzie można odsłuchać nagrania terenowe Tomasza Mirta, zarejestrowane w różnych zakątkach świata, a w pracy WYPRAWA PO DŹWIĘK postaramy się odgadnąć, skąd pochodzą i do kogo należą poszczególne odgłosy.

Na pierwszym piętrze Centrum Sztuki WRO na gości czeka DZIKI WARSZTAT, w którym z przedmiotów przyniesionych z lasu możemy stworzyć własne artystyczne formy i pobawić się w mikro-stolarnię.

Wystawie towarzyszą twórcze działania realizowane z zaproszonymi do współpracy artystami i mediatorami. W przestrzeni Czytelni Mediów nie zabraknie publikacji o tematyce ochrony środowiska, wiedzy o naturze i leśnych historii.

W czasie trwania wystawy, w okresie od stycznia do marca, zaplanowaliśmy tematyczne Niedzielne Poranki, podczas których będziemy poznawali sekrety przyrody.

Wystawa do 22.03.2020

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl / facebook

WSTĘP WOLNY

WIDZÓW INDYWIDUALNYCH nie obowiązują zapisy

NIEDZIELNE PORANKI WE WRO – w niedziele instalacje w przestrzeni galerii uruchamiane będą po projekcjach, ok. godz. 13:30

Twórcy: Dzikie Dzieci / Paweł Janicki / Patrycja Mastej / Tomasz Mirt / Dominika Sobolewska / Sebastian Siepietowski

Koncepcja wystawy i koordynacja: Małgorzata Sikorska

Identyfikacja wizualna: Malwina Hajduk

Realizacja: zespół Centrum Sztuki WRO

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:wystawa

Zobacz także