Śladami pomników – wycieczka po Bytomiu

Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego, Bytom mapa

sobota 17.09.2016

Wycieczka po Bytomiu

Różne były losy bytomskich pomników. Wycieczka zorganizowana przez Muzeum Górnośląskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 poprowadzi szlakiem tych, które ongiś stały w Bytomiu, a których już nie ma.

Uczestnicy spotkają się ponadto z pomnikami, których nigdy nie było (choć były w planie), a nawet z takimi, które – wzniesione w zupełnie innym celu – przerobiono zgodnie z aktualnymi potrzebami „w zakresie upamiętniania”.

Wycieczkę poprowadzi Maciej Droń, pracownik Działu Historii Muzeum Górnośląskiego, przewodnik po Bytomiu. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 17 września o godzinie 10.00, zbiórka na placu Jana III Sobieskiego 2 w Bytomiu.

Data: 17 września 2016 (sobota), godz. 10.00

Miejsce: zbiórka przed gmachem Muzeum Górnośląskiego (pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom)

Czas trwania: 1,5–2 godziny

Prowadzący: Maciej Droń