Śladami gliwickich Kresowian – warsztaty on-line

🗺
📅 sobota 16.01.2021
Śladami gliwickich Kresowian - warsztaty on-line
Pielęgnowanie pamięci Kresów jest wyjątkowo ważne na Śląsku, jako że w kształtowaniu się powojennego oblicza naszego regionu znaczny udział miały osoby wysiedlone z Kresów. Gliwice są tego szczególnym przykładem. To, obok Bytomia, jedno z tych miast na obszarze górnośląskiej niecki przemysłowej, gdzie trafiło najwięcej przybyszów ze Lwowa, Stanisławowa, Drohobycza czy Tarnopola. W Gliwicach jesienią 1945 r. rozpoczęła działalność Politechnika Śląska, której kadra naukowa, pracownicy administracji, jak i w dużej mierze studenci rekrutowali się z Politechniki Lwowskiej. O gliwickich Kresowianach, którzy cząstkę Kresów przynieśli i zaszczepili w naszym mieście opowiemy w sobotę, 16 stycznia, podczas zajęć on-line, na które zapraszamy dzieci i ich rodziców/opiekunów, lecz nie tylko. Podczas zajęć opowiemy o miejscach w mieście szczególnie związanych z Kresowianami i dowiemy się, czy możliwe jest spacerować ulicami Gliwic, będąc jednocześnie… we Lwowie. Dla uczestników spotkania przygotujemy specjalną mapę Gliwic, z którą będą mogli wybrać się na spacer śladami gliwickich Kresowian.

Udział w zajęciach bezpłatny.
Zajęcia realizowane na platformie ZOOM.
Zapisy pod nr. tel. 783 560 006.

więcej informacji oraz mapa do pobrania

Czy i jak motywować dzieci