Śladami Augusta Zamoyskiego – warsztaty rodzinne w Muzeum Literatury

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20
📅 niedziela 02.02.2020
Śladami Augusta Zamoyskiego – warsztaty rodzinne w Muzeum Literatury
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na dwa cykle warsztatów twórczych połączonych ze zwiedzaniem wystawy – jeden przeznaczony dla dzieci młodszych (4-7 lat), a drugi dla starszych (7-12 lat) – podczas których odkryjemy tajemnice życia i twórczości wybitnego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego. Zajęcia będą odbywać się w pierwszą (dla dzieci starszych) i ostatnią (dla dzieci młodszych) niedzielę miesiąca od 2 lutego do 17 maja.

Na zajęcia (cały cykl lub wybrane warsztaty) można zapisywać się tu:
warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl
Zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny!

Siedziba główna Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20.
Warsztaty współorganizowane z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Królikarnia, oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Pierwsze warsztaty z cyklu: Niedaleko pada jabłko od Jabłonia
Warsztaty dla dzieci starszych (8-12 lat) wraz z rodzicami

2 lutego (niedziela), godz. 12:30-14:00, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20.

Oglądając zdjęcia prezentowane na wystawie, przyjrzymy się życiu i obyczajom arystokracji na początku XX wieku, dowiemy się czym były księgi gości; zastanowimy jak miejsce, w którym rzeźbiarz dorastał, wpłynęło na jego twórczość́ oraz jak wyglądało jego zainteresowanie sztuką w najmłodszych latach.

W części warsztatowej stworzymy własne księgi gości lub albumy rodzinne. Zdjęcia zrobimy w specjalnie zaaranżowanym do tego atelier, a przy okazji dowiemy się, jak działa aparat fotograficzny. Następnie zdjęcia wkleimy do własnoręcznie wykonanych ksiąg i albumów rodzinnych.
prowadzenie: Rita Twardziak, edukatorska Muzeum Narodowego w Warszawie

FB: https://www.facebook.com/events/976993969364039/

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl
Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!