Skarbotwórcy na tropie wartości! Ferie zimowe w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5 mapa

czwartek 16.02.2023 do czwartek 23.02.2023

10

Skarbotwórcy na tropie wartości! Ferie zimowe w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Podczas ferii zimowych zapraszamy dzieci i ich opiekunów na warsztaty towarzyszące aktualnie prezentowanej w muzeum wystawie Lva Sterna Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima.

Lev Stern jest polsko-izraelskim architektem i malarzem. Jego malarstwo wyróżnia niezwykła dekoracyjność i elegancja. Obrazy malowane są złotem i czernią, a ich naczelnym motywem jest złoty kwadrat lub prostokąt ujęty w bogato rzeźbione ramy. Wystawa Lva Sterna stała się inspiracją dla cyklu warsztatów, na które zapraszamy podczas ferii zimowych. Podczas zajęć zastanowimy się wspólnie nad pojęciem skarbów, złota i dzieł sztuki, a także postaramy się zrobić własne, nie koniecznie złote skarby.

1. W BLASKU ZŁOTA

Termin: 16.02.2023, godzina 11:00

Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12

Czas trwania: 90 minut

Dostępność: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna

Złoto – trudno znaleźć bardziej ceniony na przestrzeni wieków kruszec. Wykonywano z niego królewskie insygnia, zdobiono nim ołtarze i pokrywano kopuły świątyń. Na zajęciach zastanowimy nad jego wartością materialną i symboliczną, poszukamy też skojarzeń i zwrotów ze słowem „złoto”. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie czy „El Dorado” zawsze musi być złote. Spotkanie zakończy warsztat architektoniczny.

Prowadzenie: Agnieszka Gola

 

2. SKARBOTWÓRCY

Termin: 21.02.2023, godzina 11:00

Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12

Czas trwania: 90 minut

Dostępność: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna

Co to znaczy, że jakaś rzecz ma wartość? Czy dla każdej i każdego z nas to słowo znaczy to samo? Co jest więcej warte: rzecz stara, rzecz posiadająca historię czy rzecz ze złota? A może wartościowe jest tylko to, czego nie widać? Wraz z uczestnikami i uczestniczkami spróbujemy odpowiedzieć na te pytania odwiedzając wystawę Lva Sterna oraz stałą prezentację architektonicznego rzemiosła artystycznego. W części warsztatowej spróbujemy nadać wartość na pozór niewiele wartym przedmiotom.

Prowadzenie: Patrycja Mazurek

 

2. W RAMIE CZY BEZ RAMY?

Termin: 23.02.2022, godzina 11:00

Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12

Czas trwania: 90 minut

Dostępność: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna

W ramach naszych zajęć przyjrzymy się historii niezwykłej relacji obrazu z ramą. Czy te dwa elementy faktycznie są nierozłączne?  Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukać przyglądając się muzealnym skarbom, a także twórczości Lva Sterna prezentowanej na wystawie „Architektura czasu”. W części warsztatowej każdy uczestnik/czka będzie miał/a okazję zmienić swoje dzieło w pełnoprawne dzieło sztuki będące pierwszym eksponatem prywatnego, domowego muzeum.

Prowadzenie: Michał Chadera

 

Informacje szczegółowe:

Wiek uczestników i uczestniczek:  6-12 lat

Typ wydarzenia: warsztaty rodzinne

Czas trwania: ok. 90 minut

Koszt zajęć: 10 zł od dziecka (opiekunowie wchodzą bezpłatnie). Bilet na warsztaty upoważnia dziecko i opiekuna do zwiedzania Muzeum Architektury w dniu zakupu biletu,

w godzinach pracy muzeum.  zarówno przez dziecko, jak i przez opiekuna.

Zapisy: mailowo na adres: edukacja@ma.wroc.pl

Opiekun musi pozostać wraz z dzieckiem przez cały czas trwania zajęć.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o mailowe potwierdzenie przybycia na maksymalnie dzień przed zajęciami do godziny 15:00 oraz o informację w razie rezygnacji, aby osoby z listy rezerwowej mogły skorzystać.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztatyzima