Skandynawska zima. Prelekcje i warsztaty

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Korzenna 33/35 mapa

niedziela 13.01.2019

bezpłatne

Skandynawska zima. Prelekcje i warsztaty

Zapraszamy na spotkanie z zimową Skandynawią. Znawcy i wielbiciele północnych krajów opowiedzą o obyczajach naszych sąsiadów znad Bałtyku, będzie też można spróbować szwedzkich smakołyków i wziąć udział w warsztatach języka norweskiego. Dla dzieci natomiast przygotowaliśmy spotkanie z rodziną bajkowych trolli z Islandii. Będą one również mogły ozdobić pierniczki i stworzyć dekoracje do domu w klimacie skandynawskim.

Nadbałtyckie Centrum Kultury – Ratusz Staromiejski
Niedziela, 13 stycznia 2019

wydarzenia dla dorosłych

11:00 Zima w Finlandii

Bartłomiej Jańczak, skandynawista i miłośnik Finlandii opowie o zwyczajach zimowo-bożonarodzeniowych tego kraju. Zdradzi między innymi, czym są himmeli i co Święty Mikołaj ma wspólnego z koziołkiem bożonarodzeniowym.

12:00 Kuchnia szwedzka

Aldona Hartwińska, autorka bloga poFIKAasz – o Szwecji po polsku, zaprezentuje zimowe smakołyki szwedzkiej kuchni, która całą zimę pachnie cynamonem, szafranem i gloggiem. Będzie też można spróbować!

12:30-13:00 Norweski od święta

Magdalena Szczepańska ze szkoły językowej Trolltunga poprowadzi warsztat z języka norweskiego, będzie o zimie i o Świętach (na warsztat obowiązują zapisy).

wydarzenia dla dzieci

11:00 Trollscy z Islandii

Magdalena Zawadzka-Sołtysek, autorka książki dla dzieci „Trollscy” opowie dzieciom (i rodzicom, jak będą mieli ochotę) o islandzkich trollach oraz związanych z nimi tradycjach świątecznych.

12:00-14:00 Warsztaty (wiek: 7+)

Pod wodzą miłych lektorów ze szkoły językowej Trolltunga dzieci będą mogły ozdobić pierniczki i wykonać ozdoby do domu w klimacie skandynawskim – gwiazdy, koziołki, renifery i szczególnie typowe dla Skandynawii łańcuchy z flag.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Skandynawska zima. Prelekcje i warsztaty

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest samorządową instytucją kultury Województwa Pomorskiego, której zadaniem jest upowszechnianie kultury oraz organizowanie i prowadzenie współpracy kulturalnej województwa z innymi państwami, w szczególności państwami basenu Morza Bałtyckiego.

Od 1992 r. zajmujemy …

Więcej

Adres:

Nadbałtyckie Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
80 - 851 Gdańsk
Kontakt:

+48 (58) 301 10 51
sekretariat@nck.org.pl
http://www.nck.org.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzimazwyczaje

Zobacz także