Skąd przyszła wiosna? Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

📅 niedziela 24.03.2024
🎫 7zł
Co w łódzkiej trawie piszczy. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina
Przygotowując się do nadejścia coraz cieplejszych dni, podczas marcowych zajęć zastanowimy się nad pochodzeniem nazw pór roku oraz etymologią różnych świąt wiosennych. Poznamy słowniczek wiosennych pojęć oraz porozmawiamy o symbolach, obrzędach i zwyczajach kojarzonych z tym czasem, nie tylko w Polsce.

Tłem opowieści staną się pałacowe wnętrza, w których uczestnicy będą mogli poszukać nawiązań do pór roku i opowieści o cyklu życia. Na zakończenie, w części plastycznej przygotują zaś swoje własne, wielofunkcyjne wiosenne koszyczki.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Siódma edycja cyklu odbywa się z podziałem na dwie tury.

Koszt: jedna‌ ‌osoba:‌ ‌7‌ ‌zł,‌ ‌dwie‌ ‌osoby:‌ ‌10‌ ‌zł,‌ ‌trzy‌ ‌osoby:‌ ‌15‌ ‌zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl‌ lub‌ 42‌ 307 ‌13 82/‌ ‌692‌ ‌926‌ ‌319‌ ‌
do‌ 22 marca (piątek)‌ ‌do‌ ‌godziny‌ ‌16:00.‌ ‌Liczba‌ ‌miejsc‌ ‌ograniczona.‌ ‌